Käimas on registreerumine Euroopa Design Management auhinnale (DME Award)

26. juuli, 2012
half-bannerEesti Disainerite Liit pöördub edukate ja disaini väärtustavate ettevõtete poole ettepanekuga kandideerida Euroopa design management auhinnale (DME AWARD 2012). EDL (DME konsortsiumi esindaja) missioon on leida Eestist ettevõtteid, kes oma ärimudeli edendamisel strateegilist disaini tähtsaks peavad ning toodete/teenuste arendamisel ja mainekujundamisel professionaalst disaini kasutavad.

Euroopa design management auhinda DME Award hakati regulaarselt välja andma 2007.a. ja seda võib pidada disainimaailma Oskariks. Võitjate hulgas on olnud Virgin Atlantic, Festo, Zelmer, Trespa, Roca, Cifial, TemaHome, Larus, Lekué, Viteo jt. Eelmise auhinna kandidaatide hulgas oli ka 9 Eesti firmat. Eriauhinnaga tulid tihedast konkurentsist välja kohvik Supelsaksad ja Velvet Creative Allience. 2008.a. said eriauhinna Thulema ja Aquator. Disainerite Liit on ka loonud Eesti Disaini Auhinna BRUNO juurde kohaliku design management kategooria, mis liidetakse EAS Disainirakendaja auhinnaga. Auhind ei ole mõeldud ainult heale tootele või teenusele vaid kogu maine loomise protsessile.
DMI_processRahvusvahelise auhinna eelnevad tseremooniad on toimunud Essenis, Cardiffis, Eindhovenis, Lissabonis ning 2011.aastal Tallinnas. Kandideerimine DME auhinnale ei ole ainult võidujooks peavõidule, protsess ise annab võimaluse positsioneerida ennast disainiredelil ning Euroopa ettevõtlike maastikul, küsimustikule vastamine aitab paremini määratleda oma identiteeti, võrrelda ennast teiste samalaadsete firmade või organisatsioonidega ning auhinnatseremoonial on võimalik luua kontakte Euroopa edukatega.
Sel aastal toimub auhinnatseremoonia Paredeses, Portugalis 15.novembril.
DME auhinnale kandideerimiseks on vajalik registreeruda siin – täita küsimustik ning üles laadida oma tegevust ja äriplaani illustreeriv plakat 7.septembriks 2012!
Vaata eelmise aasta auhinna nominentide plakateid siit.

2012 DME Award representative:
Ilona Gurjanova

Eesti Disainerite Liit, esinaine