Karl Annus ettevõtlusest: Ärge tehke midagi, mida teile ei meeldi teha!

21. veebruar, 2012

karl_annusTõmbame eesriide järgmiselt PESA projekti asukalt – kolmandana tutvustame Karl Annust (25), kelle ettevõte Karl Disain OÜ valmistab puidust disainprilliraame.


PESA projekt: Karl Disain OÜ

Karl Disain OÜ valmistab eritellimusel individuaalselt disainitud puidust prilliraame.

Kuidas leidsid enda äriidee?

Tegin esimesed puidust prilliraamid Tartu Kõrgema Kunstikooli lõputööna. Tehtud prillid köitsid palju tähelepanu ja lõputööde näituse ajal võtsid minuga ühendust esimesed inimesed, kes endale väga minu tehtud prille tahtsid. Sedasi  hakkasingi peale kooli lõpetamist oma prillitöökoda ehitama, et saaksin inimestele puidust prille valmistada. Eritellimus-prilliraamid on igale inimesele induviduaalselt disainitud ja valmistatud. Prilli mõõdud vastavad täpselt inimese pea mõõtmetele, kujundus sobib näojoontega ja puit on just see, mis prilliomanikule kõige meelepärasem on.

Nüüd aga soovin lisaks eritellimus-prillidele välja töötada ka seeria- prilliraamid, mis jõuaksid optikasalongidesse nii kodu- kui välismaal.

Millises valdkonnas jäid ettevõtlusega hätta? Mis tähendab sinu jaoks PESAs osalemine?

Minu jaoks on kõik ettevõtluses uus, aga seni pole veel väga millegagi hätta jäänud. Paljud asjad on rasked ja keerulised, kuid tuleb lihtsalt otsast pihta hakata ja need asjad samm-sammult ära teha. Üsna raske ja aeganõudev oli äriplaani kirjutamine. Palju lihtsam oleks olnud palgata profesionaal, kes teeb selle palju kiiremini ja palju parema, kuid ma tahtsin selle ise ette võtta. Lõpuks sain ta valmis ning taotlesin sellega edukalt ka EASi starditoetust.

PESAs osalemine annab palju teadmisi, mis jäävad väljapoole minu erialast kompetentsi. Iganädalased kodutööd sunnivad mõtlema asjadele millele ma prille meisterdades muidu ei mõtleks, kuid mis on väga olulised selleks, et oma ettevõtet normaalselt käima saada.

karl_disain

Millised on su ettevõtte tulevikuplaanid?

Kohe-kohe on valmimas uus prillitöökoda. Kui uued seadmed nüüd lähinädalatel töökotta jõuavad, hakkab seeria-prilliraamide arendusperiood pihta. Hetkel ei tahaks veel prilliseeria väljatuleku kuupäeva välja kuulutada, kuna ma olen aru saanud, et iga asi võtab tegelikult palju rohkem aega, kui esialgu planeeritud. Üldiselt on tulevikuplaanides ikka prillide välisturgudele viimine.

Lisaks prilliseeria väljatöötamisele on käsil veel kodulehekülje (www.karl.ee) uuendamine ja prillikarbi tootearendus.

Üks hea soovitus teistele?

Ärge tehke midagi, mida teile ei meeldi teha! Leidke endale see, mis teile meeldib!

Kus Sinu tooteid täna osta saab?

Täna ei ole kahjuks võimalik mitte kuskilt minu puidust prille osta. Täna on võimalik võtta ennast eritellimus-prillide järjekorda kirjutades mulle karl@karl.ee. Teine variant on oodata seeria-prilliraamide optikasalongidesse jõudmist, kuid sellega läheb veel pisut aega.

Loe veel:
PIPIKute autor Riho Luuse: Looge kasulikke asju!
Stella Soomlais: Usalda oma sisetunnet
Kadri Roht ettevõtlusest: Anna mängule võimalus!
Mauri Abner: head mõttevälgatused tuleb alati üles kirjutada!
Maarja Tali: Mõelge ja unistage suurelt ,tegutsege läbimõeldult ja järjekindlalt!

Igas uudiskirjas tutvustame taas üht PESAkat. Kui soovid saada infot esimesena, telli uudiskiri!