Kella viie tee: Briti turg

19. detsember, 2012

kriss_soonikEttevõtlusele orienteeritud loengusari “Kella viie tee” kohtub oma sõpradega taas teetassi taga 10. jaanuaril, kui arutame Briti turu omapärade üle.  Seekord oleme esinema kutsunud hoopis eestlased, kes Briti turuga kursis – pesudisainer Kriss Soonik ning Eva-Kristiina Ponomarjov Briti Saatkonnast.

Kriss Soonik on täna tuntud pesudisaner, kes on edukalt kanda kinnitanud Londonis. Tema esimene kollektsioon valmis aastal 2008. Täna on ta tuntud oma uudse kontseptsiooni poolest pesumaailmas, kus aluspesu arsenali kuuluvaid rõivatükke kantakse ja miksitakse välirõivastega. Krissi toodang valmib kodumaal Eestis, kuid hoolikalt valitud materjali tarnikakse kõikjalt üle maailma. Aastas valmib kaks kollektsiooni ning brändi müüakse juba 15 riigis üle maailma.

Eelmised üritused:

6. detsembril kohtusime Aberystwythi Ülikooli teatri, filmi ja televisiooni õpingute teaduskonna Mercatori meedia-, keelte- ja kultuuriinstituudi juht Elin Haf Gruffydd Jonesiga, kes tegeleb peamiselt meedia, kirjastamise, kommunikatsiooni ja tõlketööga mitmekeelsetes keskkondades. Loe siit.

1. novembril kogunesid kokku disainihuvilised, et üheskoos kuulata Londonist Royal College of Arts’ist külla tulnud rahvusvahelise mõõtmega disaineri Gianpaolo Fusari kogemusi. Loe siit.

Esimesel teeõhtul oktoobrikuus rääkisime rahvusvahelistumisest, kus erikülaline oli Suurbritanniast loomemajanduses pikaajaliselt tegutsenud Mark Leaver, kes on oma karjääri jooksul tegelenud nii rahastuse leidmisega kui ideede reaalsuseks muutmisega nii era-kui kolmandas sektoris. Loe siit.

Järgmised “Kella viie teed”
7. veebruar: Muuseum
14. märts: Teater

Koht: Eesti Disaini Maja (Kalasadama 8)
Aeg: loomulikult kell viis!

Tasuta, kuid registreerimisega SIIN