Konverents: Loovus päästab maailma – kas oleme valmis?

01. juuli, 2019

Kutsume loomemajandusehuvilisi konverentsile, kus eksperdid Eestist ja välismaalt annavad hinnangu valdkonna arenduseks tehtud tegevustele ning arutleme selle üle, mis ootab meid ees tulevikus.

Konverents “Loovus päästab maailma – kas oleme valmis?” toimub 29. augustil looduskaunil Laulasmaal, Arvo Pärdi Keskuses kl 9.30–17.00. Kohtade arv on piiratud. Kindlusta koht – pane ennast kirja!

KAVA:
9.30–10.00 Kogunemine
10.00–10.10 Tervitussõnad
10.10–10.50 Keynote: John Newbigin OBE “Beyond the Creative industries ” (inglise keeles)
10.50–11.50 Yrjö Ojasaar “Mida loomemajandus suudab?” (inglise keeles)
12.00–12.30 Kohvipaus
12.30–13.00 Ragnar Siil.  Loomemajanduse tugistruktuuride hetkeolukord ja arenguperspektiivid – järeldused arenduskeskuste diagnostikaprotsessist.
13.00–14.00 Tiia Vihand, Raul Järg, Edith Sepp, Virgo Sillamaa. Eesti loomemajanduse paneel: Millise strateegiaga saame tulevikule vastu minna
14.00–14.45 Lõuna
14.45–15.45 Ragnar Siil, Ott Rätsep, Jana Pavlenkova, Triinu Simkin. Loomemajandusega ääremaastumise vastu! Nutikas jääb maal ellu! Uuuu – kas seal on keegi?
15.45–16.15 Ettevõtjate kogemused: Kaugest külast laia maailma
16.15–17.00 Ekskursioon Pärdi keskuses

Osavõtutasu on 50 eurot, millele lisandub käibemaks. REGISTREERU konverentsile sellel veebilehel.

Konverentsi toetavad EAS ja Briti Nõukogu

         

John Newbigin on rahvusvaheliselt tunnustatud loomemajanduse ekspert. Tal on valdkonnas laialdane kogemus, mille hulka kuulub Creative England Ltd asutaja ja esimees ning Battersea kunstikeskuse ja Whitechapeli galerii usaldusisik. Ta on Hongkongi ülikooli auprofessor ja Londoni kultuurisaadik.

Oma varasemas tööelus on John Newbigin olnud Channel 4 Television’i ärisuhte juht, kultuuri-, meedia- ja spordiosakonna eriesindaja ning opositsiooni juhi poliitika nõunik. Ta on lõpetanud Cambridge’i Ülikooli.

Yrjö Ojasaar on visionaar, investor, koolitaja ja mentor. Ta on nõustanud riskikapitali kaasrahastamist firmadele nagu Fortumo, Pipedrive, Tahe Outdoors ja teised. Yrjö on olnud ka kahe tehnoloogiaettevõtte Publification (UK) ja Braggone (FIN) tegevjuht. Yrjo on erinevate rahvusvaheliste kiirendite ja inkubaatorite koolitaja ja juhendaja, sealhulgas Euroopa Innovatsiooniakadeemia (FRA), 3TF (IRQ) ja Startup Wiseguys (EST). Yrjö tegutseb mitmete organisatsioonide, sealhulgas Prototroni, Eesti Teenusmajanduskoja ja Majandusministeeriumi innovatsiooninõukogu juures. Ta on õppejõud EBSis, Tartu Ülikoolis ja Tallinna Tehnikaülikoolis. Yrjö on lõpetanud B.A. Virginia ülikool, cum laude ja J.D., Minnesota ülikool, cum laude.
Ragnar  Siil on rahvusvaheliselt tuntud kultuuripoliitika ja loomemajanduse strateegiate ekspert. Ragnar on läbi viinud projekte ja koolitusi, pidanud kõnesid ning nõustanud valitsusi ja kultuuritegelasi rohkem kui 30 riigis üle maailma.Ragnaril on Euroopa tasandil laialdased kogemused. Ta on olnud ELi loomemajanduse eksperdirühma juht, Euroopa Loomemajanduse Allianssi liige, kes esindab Eestit UNESCO 2005. aasta konventsioonis ning nõustab mitut Euroopa linnade pealinna kandidaatriiki. 2016-2018 töötas Ragnar kultuuri- ja loomemajanduse eksperdina ELi-idapartnerluse kultuuri ja loovuse programmis, nõustades valitsusi, kultuuriettevõtjaid ja teisi sidusrühmi Ukrainast, Gruusiast, Moldovast, Armeeniast, Aserbaidžaanist ja Valgevenest.

Raul Järg juhib aastast 2013 Eesti Arhitektuurikeskust. Ta seisab Eesti arhitektuuri tutvustamise eest nii kodu kui ka välismaal, organiseerides arhitektuuribiennaale. Raul peab oluliseks linnaruumi kujundamist just inimesele mugavaks, mitte niivõrd lähtudes autodest, ning arhitektidele mitmekülgsete arenguvõimaluste pakkumist.

Raul Järg on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja linnaplaneerimise eriala (2001), töötanud praktikandina Torontos Parkin Architects’is (2005-2007), Rakveres linna peaarhitektina (2008- 2012) ning arhitektina arhitektuuribüroos Ühinenud Arhitektid.

Edith Sepp on Eesti Filmi Instituudi juhataja ja praegu palju meediakära tekitanud Filmi Eestis tagasimakseprogrammi ellukutsuja. Edith on töötanud produtsendi ja režissöörina Suurbritannias, tootes raadiosaateid ja dokumentaalprogramme BBC’le, dokumentaalfilme Šoti televisioonile STV ning on olnud ka eraettevõtja tootmise alal. Edith Sepp on aidanud Balti Filmi- ja Meedia koolis kujundada rahvusvahelist filmimagistri programmi. Aastast 2010 on ta kultuuriministeeriumi filminõunik. Filmivaldkonna õpinguid alustas ta Lodzi’s asuvas Poola riiklikus filmikoolis ja jätkas Suurbritannias, kus ta 1997. aastal omandas magistrikraadi filmirežii erialal Sheffieldi ülikoolis.

Virgo Sillamaa on muusika arenduskeskuse Music Estonia juht ning 21 riiki ühendava EMEE – Euroopa muusikaeksportijate võrgustiku juhatuse liige. Virgo on ka Eesti Rütmimuusika Hariduse Liidu eestvedaja ning loomeettevõtte Avarus omanik. Muusika on talle väga hingelähedane ning võimalusel tegutseb Virgo ka muusikuna.

Ott Rätsep on disainer ning pärandi ja kohaliku elu edendaja Kagu-Eestis. Ta annab oma panuse nii Postitee MTÜ, Sakala tee MTÜ tegevusse ning veab ka Louis Kahni Eesti sihtasutuse tööd. Ott on aktiivne ka Eesti Omanike Keskliidus, seistes pärandiväärtusega objektide heaperemeheliku säilitamise eest.

Jana Pavlenkova on Ida-Virumaa patrioot ja loomemajanduse hing. Ta seisab selle eest, et elu Ida-Virus igati käima läheks ning inimeste võimalused avarduksid. Igapäevatööd teeb Jana Prototroni rahastusprogrammis, mis aitab paljulubavatel startuppidel oma tooteid arendada. Jana on üks neid, kelle algatusel tehakse Narva linna visuaalse multimeedia keskust OBJEKT.

Triinu Simkin on ettevõtte ODE Disain looja ja MTÜ Väärt Raplamaa Toode üks eestvedajatest. Triinu alustas äritegevusega 4 aastat tagasi, ettevõte sündis soovist olla rohkem oma laste jaoks olemas.  Triinu on Tallinna Tehnikakõrgkoolis õppinud rõivaste tehnilist disaini ja varem töötanud Tallinnas ametirõivaid tootvas ettevõttes disainerina. Siis tekkis aga soov maale kolida ja töökoht tuli kohaliku alternatiivi vastu välja vahetada.