Koolinoorte südamed võitnud teaduslaager tuleb jälle

19. aprill, 2011

Ka tänavu suvel ootavad Tartu Ülikool ja Eesti Füüsika Selts teadushuvilisi poisse ja tüdrukuid teaduslaagrisse Kloogarannale, mis seekord toimub kahes vahetuses. Esimene vahetus (5.–7. klass) toimub 11.–17. juulil ja teine vahetus (8.–9. klass) 18.–24. juulil.

Nagu ikka, on igal laagripäeval oma temaatika, seekord saab lähemat tutvust teha füüsika, bioloogia, materjaliteaduse, keemia ja raketiteadusega. Päevateemat lahatakse praktilistes töötubades, kus tegevus toimub 20-liikmelistes rühmades. Õhtud on laagrilistele sisustatud sportlike ja meelelahutuslike ettevõtmistega.

Töökeel on eesti keel. Lapsi toitlustatakse neli korda päevas ja majutatakse kuuekohalistes kämpingumajades. Teaduslaagri osalustasu on sada eurot.

TÜ teaduslaagris osalemiseks palume registreeruda laagri kodulehel www.teaduslaager.ee. Registreerumine toimub põhimõttel „kes ees, see mees”, kuni kohad täituvad. Osalustasu saab tasuda ülekandega pärast seda, kui lapse osalemine laagris on e-kirjaga kinnitatud. Teated saadetakse välja hiljemalt 15. maiks.

Laagri läbiviimist toetab Euroopa Liidu Sotsiaalfond ja Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskond. Laagrit korraldavad Tartu Ülikool ja Eesti Füüsika Selts.