Kultuuriajakirjanduse alane konverents – Sirbi 75. sünnipäev

28. september, 2015
Reedel, 01.10 tähistab Sirp 75. sünnipäeva kultuuriajakirjanduse alase konverentsiga. Kes kultuurimeediat tarbib? Kuidas jääda ellu digikanalie ja nutitelefonide ajastul? Kas kultuurimeedia tähendab kõrgkultuurimeediat? Kuidas saab üks ajaleht hallata kogu eesti kultuuriruumi? Neile ja teistele küsimustele vastavad teiste seas Marju Lauristin, Tiit Hennoste, Mart Niineste, Rebeka Põldsam, Rebekka Lotman, Katrin Maimik, Marek Tamm. Konverents algab kell 12.00 Theatrumi ruumides (Vene 14).

Hiljuti avaldasid Tartu Ülikooli teadlased, eesotsas Marju Lauristini ja Peeter Vihalemmaga kultuuriajakirjanduse uuringu vahearuande. Suursündmuste valguses heidame pilgu diskussioonidesse, mis tekkisid välismeedias seoses Walkeri kunstikeskuse konverentsiga „Art Journalism and Criticism in a Digital Age“

Momuse toimetaja Sky Godden jagab soovitusi, kuidas peaks kunstikriitikat avaldama praegusel digiajastul. Momus on online kunstiväljaanne, mille eesmärk on rahvusvahelise kunstikirjutuse ja ajakirjanduse levitamine ja promomine. Ühe artikli honorar Momuses on $200 ning eesmärk on honorari veel $100 võrra tõsta.
Orit Gat kirjutab, milline peaks välja nägema kunstiajakirjandus internetis, tsiteerib teiste seas BuzzFeedi ja Google`it: „Mõeldes online`is kirjutamisest ja avaldamisest, peame me mõtlema paralleelselt uute kirjanduslike vormide ja ärimudelite välja arendamise peale.“
Walkeri kunstikeskuse korraldatud konverentsi SuperScript 2015 vestluspaneel küsib, mida tähendab olla „professionaalne“ kunstist kirjutaja ajal, kui tundub, et igaüks on blogija, kuraator, kriitik, toimetaja või millegi väljaandja?