Kultuurikatel otsib ideid, et Katlaaed juba sel suvel õide puhkeks

20. märts, 2012

Kultuurikatel on praegu küll veel ehitusobjekt, kuid sihtasutus on juba alustanud Kultuurikatla platvormi käivitamisega ja soovib koondada põnevaid ideid ja tegijaid ka selleks suveks Katlaaeda lootuses, et sellest kasvab välja pikaajaline partnerlus. Seepärast kuulutab Kultuurikatel välja Katlaaia ideekonkursi.


Euroopa kultuuripealinna  aasta jooksul tehti algust Katlaaia projektiga, mille tulemusena said tehtud vajalikud heakorratööd – korjati kokku prügi, korrastati hooneid ja jalgteid, rajati peenramaad ja loodi esialgne infrastruktuur. Ka sel aastal soovime me Katlaaia hoida suve läbi kõigile huvilistele avatud ja aktiivselt  kasutatuna, luua sellest pesa paljudele põnevatele ideedele.

Milliseid ideid ja ettepanekuid oodatakse?

Katlaaia ideekonkursiga soovitakse leida programmipartnerid, kes töötaks välja ideed ning lähtuvalt ideedest teostaks avalikke kultuurilisi, hariduslikke ning sotsiaalseid tegevusi osaliselt hoonestatud krundil aadressiga Põhja pst 35, mille pindala on 5950 m², sh hoonestatud ala 4700 m². Territooriumi asendiplaani vt siit.

Katlaaed peaks olema publikule avatud 27. maist kuni 30. septembrini 2012.

Oodatakse ideid nii ühekordseteks sündmusteks kui pikemaajalisteks projektideks:
– Kultuurilised ideed – kontserdid, etendused, näitused, kinoseansid, kirjandusõhtud jms, eriti oodatud on tavapäratud formaadid, mis meie üleüldist kultuuriruumi oma uudsusega rikastaks  ja omanäolisemaks muudaks.
– Hariduslikud ja teaduslikud ideed – erinevatele sihtrühmadele mõeldud töötoad, koolitused, seminarid ja muud avatud õppe formaadid.
– Sotsiaalsed ideed – eriti on oodatud ideed kogukonnaaia rajamiseks Põhja pst 35 alale, aga ka kõik teised ideed, mis on seotud kogukondlike ja sotsiaalsete tegevustega (kohvik, laste mänguväljak jne).

Taotluste esitamise tähtaeg on 13. aprill 2012

Kes saavad konkursil osaleda?

Konkursil on oodatud osalema üksikisikud, grupid, ühendused, koostöövõrgustikud, ettevõtted ja organisatsioonid, kellel puudub maksuvõlg.

Taotlus peab sisaldama järgmisi andmeid:

  • Projekti pealkiri
  • Projekti idee kirjeldus (max 4000 tähemärki koos tühikutega)
  • Detailne ajaline tegevuskava
  • Turundus- ja kommunikatsiooniplaan
  • Detailne eelarve (kulud ja detailne rahastuskava)
  • Meeskonna liikmete ja partnerite CV-d
  • Kaasatavate sihtrühmade kirjeldus

Esitada võib ideed põhjalikumalt tutvustavaid ja illustreerivaid lisamaterjale.

Ideekonkursi kontseptsioon saatke elektrooniliselt e-maili aadressile katlaaed@tallinn2011.ee, märksõnaga Ideekonkurss “Katlaaed“.

Mis laekunud ideedest saab?

Konkursi läbiviimiseks on moodustatud žürii, mille liikmed hindavad ideid lähtuvalt oma eriteadmistest ning teevad ettepaneku, kellega sõlmida leping idee teostamiseks. Konkursi tulemused avalikustame aprilli lõpus SA Tallinna Kultuurikatel kodulehel www.tallinn2011.ee . Konkursi võitjatega sõlmib konkursi väljakuulutaja ja Põhja pst 35 territooriumi haldaja SA Tallinna Kultuurikatel lepingu.

SA Tallinna Kultuurikatel pakub konkursi võitjale omalt poolt tegevuste läbiviimiseks tähtajalist tasuta territooriumi kasutuslepingut, sise– ja väliskommunikatsiooni tuge ja projektijuhtimise konsultatsiooni ning kontakte.

Konkursi tingimuste kohta saab informatsiooni e-maililt katlaaed@tallinn2011.ee või telefonil:  +372 56 2011 13 vt ka ametlikku käskkirja ja asendiplaani:http://www.tallinn2011.ee/katlaaia_ideekonkurss

NB! Territooriumiga ja seal paiknevate ehitistega saab eelnevalt ka tutvuda. Aja kokkuleppimiseks helista: +372 56 201100 või saada e-mail:jimmytiko@gmail.com