Kultuurikatel, Temnikova & Kasela galerii ja Fotokuu esitlevad: Diskussioon nüüdisaegse fotograafia kogumise teemadel

27. oktoober, 2011
Osalejad: Deutsche Bank’i kunstikogu peanõustaja Alistair Hicks (UK), fotoajaloolane, kriitik ja kuraator Mikhail Sidlin (RU) ja Hans Knoll (AU), galerist Viinis ja Budapestis. Vestlusringi modereerib Olga Temnikova (EE) Temnikova & Kasela galeriist.
27.oktoobril algusega kell 16.00 toimub KUMU-s diskussioon nüüdisaegse fotograafia kogumise teemadel- mis on kaasaegne fototurg nn endises Ida-Euroopas, milline on selle omapära, tugevamad küljed ja raskuspunktid?
Diskussiooni teemafookused hargnevad lahti välisesinejate töökogemustest ja arvamustest. Deutsche Bank’i, ühe maailma suurima paberil kunstiteoste kogu nõustaja Alistair Hicks räägib panga kunstikogust üldisemalt, kogu eelistuste põhjustest ja rasketest valikutest. Johannes Knoll, olles üks endise Ida- ja Lääne-Euroopa kunstituru ühendamise pioneeridest, tutvustab oma visiooni nende turgude erinevustest ja eeldustest, ühinemise progressist ja tõrgetest. Fotokunsti ajaloolane Mikhail Sidlin tutvustab suurimat ja käesolevaks hetkeks ka arenenumat Ida-Euroopas kunstiturgu, s.o. Venemaad: fotograafia Venemaal, tähtsamad figuurid, nende edulugu, illusioonid, raskused ja minevikuvead.
Ürituse töökeel: inglise keel.
Pileti maksumus 20 EUR, kui registreerida enne 20. oktoobrit. Alates 20. oktoobrist on pileti maksumus 30 EUR. Regristreerida võib kas e-maili teel info@temnikova.ee või telefoni teel +372 640 5770 (Olga Temnikova).
Kontaktisik:
Olga Temnikova
info@temnikova.ee
+372 6405770
Rohkem osalejatest:
Alistair Hicks on kunstiteadlane, kuraator ja mitmete kunstiraamatute autor, Deutsche Bank’i kui ühe maailma olulisema kunstitoetaja (Frieze’i kunstimess (London-NY), Deutsche Guggenheim (Berliin) etc) eestkõneleja ja Ida-Euroopa kaasaegse kunsti spetsialist.
Hans Knoll avas oma esimese underground-eragalerii Budapestis 1989. aastal, ta on Moskva kunstimessi žürii liige alates selle asutamisest 1996. aastal, töötab koos tuntud endise Ida-Euroopa kunstnikega nagu AES+F, Blue Noses, Csaba Nemes, Luca Gőbölyös, Aleksander Brener ja n-ö teiselt poolt Berliini müüri tuntud kunstnikega nagu Tony Craigg ja Jan van der Pol.
Mikhail Sidlin on fotoajaloolane, Moskva Rodtšenko nimelise foto- ja multimeedia kooli  õppejõud, rohkem kui 500 artikli autor, Ukraina Veneetsia Bienaali Paviljoni 2005, Moskva Multimeedia Kunstimuuseumi „3D of the 70ties“ jt näituste kuraator.
Ajakava:
16.00-16.45 osalejate presentatsioonid
16.45-17.05 diskussioonieelne kohvi- ja veinipaus KUMU restoranis
17.05-18.00 modereeritud diskussioon
18.00-18.30 osalejad saavad privaatse ekskursiooni FOTOKUU põhiväljapanekul Adam Budaki kureeritud fotonäitusel KUMU esimesel korrusel,
19.00 liigume FOTOMESSI VIP-preview’le, kus osalejad saavad oma uusi teadmisi rakendada ning nautida kunsti, muusikat ja kunstnikega vahetult suhtlemist.