Lemmiklooma.ee disainib koertele kauneid söögialuseid

05. märts, 2014

1482934 669011303137608 209692528 nPESA tootearenduprogrammis osalev Lemmiklooma.ee pakub Eestis käsitööna valmistatud koerte söögialuseid. Iga alus on valmistatud unikaalseks – see pole lihtsalt tarbeese, vaid ka disainielement, mis täiustab sinu interjööri. Uurisime ettevõtte esindajalt Berit Neuhausilt, kuidas ettevõtlust alguse sai.

Kuidas tuli idee disainida lemmikloomadele nõusid?

Idee sündis praktilisest vajadusest ja rahulolematusest Eesti kaubanduse piiratud valikuga. Kui ma kaks aastat tagasi tõin oma koju armsa West Highland terjeri kutsikapreili, olin ma väga agar uurima, mida Eesti kaubandusvõrk pakub. Tavalisi maas asetsevaid kausse oli poodides suur valik, samas olin kursis loomaarstide ja koerakasvatajate soovitusega lemmikule valida kõrgem söögialus. Kõrgete söögialuste osas leidus poes ainult metallstatiiv, kuhu külge kausid kinni keeratakse.

Soov pakkuda koeraomanikele lisaks praktilisusele ka ilu, disaini ja emotsiooni, sündiski koerte söögialuseid disainiv Lemmiklooma.ee. Tegemist ei ole pelgalt praktilise ja mugava lemmikloomatarvikuga, vaid ühtlasi ka mööbliesemega, mis kaunistab kodu ning äratab oma välimusega tähelepanu. Peame oluliseks, et lemmikloomatarvikud sobiks kodu üldise interjööriga, oleks isikupärased ja peegeldaks koduomanike nägu. Seetõttu otsustasime lisaks olemasolevale tootevalikule pakkuda võimalust alus ise oma maitse järgi kujundada – valida saab aluse kõrguse, sobiva värvikombinatsiooni ning kaunistuselemendid.

Alguses tegelesime lemmikloomade söögialustega tagasihoidlikult, kuid ettevõtmine kasvab iga päevaga ning mul on selle üle äärmisel hea meel. Lisaks on toode osutunud populaarseks ka kassiomanike seas.

Millises valdkonnas jäid ettevõtlusega hätta?

Kõige keerulisemaks on osutunud ärimudeli väljatöötamine ja kõik müügiprognooside ning finantsidega seonduv. Algul müügijuhtimise exceli tabelit nähes võttis päris kõhedaks. Kuid kui hakkasin vaatama PESA programmi videoloenguid ning sain oma kitsaskohtade kohta koolitajalt tagasisidet, on hakanud ka see valdkond arusaadavamaks muutuma.

Millised rollid on su meeskonnaliikmetel?

Minu meeskonda kuulub veel mu elukaaslane Laur Lugima. Temal on oluline osa toodete valmimise juures – murrab pead, kuidas toode nõnda kokku panna, et see ideaalselt kokku käiks ja kindlalt istuks. Lisaks aitab ta heade ideedega, kui minul mõistus otsa saab. Enda kanda olen ma võtnud kõik muud ülesanded alates disainist turustamiseni. 

Millised on ettevõtte tulevikuplaanid?

Esmalt kavatsen ma sõbraks saada kõikide Eesti koeraomanikega ning varustada neid oma disainalustega. Samas ihkab süda ka piiritaguseid maid vallutama. Loodan, et tuule suund on soodne ning see nõnda ka läheb. Töö selles osas käib.

Üks hea soovitus teistele?

Ma tunnen, et ma olen veel liiga toores ja roheline, et soovitusi jagada. Oma kogemusest saan öelda, et hakka otsast asjaga pihta. Kui sul on tugev tahe ja valmidus arengusse panustada, tekivad võimalused iseenesest. Kui algul tundubki idee suur ja abstraktne, millega ei oska midagi peale hakata, siis asjaga tegeledes tekib tervikpilt oma võimalustest ja kitsaskohtadest.

Kust Sinu tooteid leiad?

Tule minu sõbraks Facebookis https://www.facebook.com/Lemmiklooma ja vaata ka söögialuste valikut www.lemmiklooma.ee