Loe, kellele anti tänavused Tallinna ettevõtlusauhinnad

05. oktoober, 2012

Tallinna ettevõtlusauhindade konkursi eesmärgiks on edendada ettevõtlikkust ning tutvustada laiemale üldsusele tegusaid ettevõtteid ja organisatsioone. Nii jagati tublimatele ettevõtjatele välja ettevõtlusauhinnad kuues põhikategoorias.

Parima arendusprojekti tiitli pälvis tänavu Eesti Meremuuseum Lennusadama vesilennukite angaaride ja sadamaala rekonstrueerimise eest. Parimaks koostööprojektiks nimetati projekt “IKT Ekspordiklaster”, mille eestvedajaks on MTÜ IKT Demokeskus ja AS Technopolis Ülemiste. Projekti eesmärgiks on toetada Eestis väljatöötatud e-lahenduste eksporti ning tõsta Eesti kui infotehnoloogiariigi nähtavust rahvusvaheliselt.

2012. aasta säravaimaks startijaks tunnistati Stagecraft OÜ. 2009. aastal loodud firma on spetsialiseerunud kostüümide ja dekoratsioonide tootmisele ning lavatehniliste teenuste pakkumisele.

Parimaks turismiteoks tunnistati Tallinna Teletorni arendamine turismiatraktsiooniks.

Aasta töökohtade looja tiitliga pärjati Estanc AS. 100 protsenti Eesti kapitalil põhineva ettevõtte Estanc AS põhitoodanguks on survemahutid, tehnoloogilised mahutid ja kütusemahutid.

Vastutustundliku ettevõtte tiitli pälvis AS Swedbank, kes on süsteemselt ning järjepidevalt viimaste aastate jooksul integreerinud vastutustundlikkuse põhimõtteid enda äritegevusse ja kogukonna arengusse. Vastutustundliku ettevõtte konkursi raames anti välja ka laste- ja noortesõbraliku ettevõtte eriauhind, mille pälvis Rimi Eesti Food AS.

Koostöös Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooliga selgitati välja ka selle aasta parimad rakenduslikud teadustööd. Koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga pälvis rakendusliku teadustöö tiitli keraamiline moodul energiasalvestina – energiat salvestava keraamilise moodulseina funktsiooniks on päikeseenergia salvestamine ja stabiilse temperatuuri säilitamine ruumis.

Koostöös Tallinna Ülikooliga pälvis rakendusliku teadustöö tiitli viipekeel mobiilsideoperaatori teenuspaketis. Teadustöö keskendus kuulmispuudega inimeste suhtlemisvõimaluste suurendamisele tänapäevaste tehnoloogiliste võimaluste ja mobiilsideoperaatori EMT poolt loodud spetsiaalse teenuspaketi ERI abil ning viipekeelse kogukonna aktiivsele kaasamisele ühiskonda.

Koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga sai rakendusliku teadustöö tiitli valguspadi lightning – teadustöö käigus viidi TTÜ Biorobootika Keskuses läbi teostavusuuring valgust kiirgavate ja helisid esitavate patjade tootmiseks ning esmaste prototüüpide loomiseks, mis on üheks sammuks teel interaktiivsete tekstiilide kasutamisvõimaluste osas.