Loome Äri koolituse 6. päev: Intellektuaalomand ei teki ainult loomeettevõttes – igaüks võib olla millegi autor

14. mai, 2010
LOOME ÄRI koolituse 6. päev: ÕIGUSED, Viive Kaur (12. mai 2010)

Koolituspäev ÕIGUSED, mille viis läbi koolitaja, Advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius vandeadvokaat Viive Kaur, käsitles autoriõigusi ja intellektuaalset omandit.
Päeva esimeses osas viis Viive Kaur kuulajad kurssi autoriõiguste üldprintsiipidega, rääkides, mis on autori isiklikud ja varalised õigused ning kas, kuidas ja millistel tingimustel saab neid võõrandada. Samuti oli juttu ühis- ja kaasautorsusest ning töösuhte käigus loodavast intellektuaalsest omandist.

Loengupäeva teises osas jätkas koolitaja töösuhtes loodud intellektuaalse omandiga seotud küsimuste arutelu, andes ühtlasi ülevaate autori- ja töövõtulepingu tüüptingimustest ning jagades näpunäiteid, millistel juhtudel missugust lepingut kasutada. Lisaks said osalejad ülevaate kaubamärgist ja selle kasutamisest, kodulehe ja domeenidega seonduvast, fonogrammidest ja andmebaasidest ning veel paljust muust, mis intellektuaalse omandi maailma puudutab.

 

Viimane loenguosa käsitles intellektuaalse omandi rikkumisega kaasnevaid sanktsioone. Iga teema lisaks tõi koolitaja hulganisti näiteid erinevate astmete kohtulahenditest, mida ta põhjalikult kommenteeris.

Järgmisel kolmapäeval, 19. mail toimub Loome Äri 7. koolituspäev TÖÖ, mida viib läbi koolitaja Katrin Kull. Iga ettevõtte soov on leida rahulolevad kliendid ja olla tulemuse üle ka ise uhke. Kliendiga koos loomingulise töö arendamine ja sealjuures selle protsessi edukas müümine vajab spetsiifilisi oskusi, mida Katrin Kull on oma ettevõttes pea täiuslikkuseni lihvinud. Koolitusel annab ta osalejatele lisaks teoreetilisele ülevaatele ka praktilisi näpunäiteid igapäevatöö korraldamiseks.

Aeg: Kolmapäeval, 19. mail kell 10:00-17:15
Koht: Loomeinkubaator, Veerenni 24C (Baltika Kvartal) III korrus

Koolitajast: Katrin Kull on alates 2002. aastast reklaamiagentuuri Dreamers juht ja strateegiajuht. Ta on loonud ja arendanud brände paljudele avaliku ja erasektori organisatsioonidele, nagu näiteks Hansapangale, Kalevile, KPMG Balticsile, Nestea’le, Mayerile, Peugeot’le, Rannilale, Reval Hotelsile, SEB-le, TV3-le ja Volkswagenile. TTÜ doktoriõpingutes keskendub Katrin Kull brändi tajumisele. Ta on osalenud rahvusvahelistel akadeemilistel ja ärisuunitlusega konverentsidel ettekannetega alates 1999. aastast, uurimisfookus turunduskommunikatsioon Internetis.

NB! Võimalik on osaleda LOOME ÄRI koolitusel üksikute moodulite kaupa. Ühe päeva hind 595 krooni + km.
Info ja registreerumine: mob 513 5447 (Liivi Kumari),
liivi@esa.ee

Vaata lisaks http://www.esa.ee/loomeari

Koolituse korraldajad: ESA Loomeinkubaator, Eesti Disainikeskus, BDA Consulting