Loomeinkubaatori ettevõtted sõidavad Norra-Islandi õppereisile

19. august, 2010
22.-28. augustil osalevad ESA Loomeinkubaatori ettevõtjad ühisel õppe- ja ärireisil Oslosse ja Reykjavikki.

Õppereisi eesmärgiks on tutvuda kohapealse ettevõtluskeskkonnaga tulevase eksportööri pilgu läbi, sõlmida uusi ärikontakte ja saada osa kohalikust loomeelust.

Oslos toimub Oslo Teknopoli ja rahvusvahelise projekti “Creative Metropoles” koostöös korraldatud seminar loomeettevõtlusele suunatud inkubatsiooni teemadel. Ettekannetega esinevad nii Oslo, Varssavi, Helsingi kui Tallinna linna esindajad koos ettevõtjatega.

Meie ettevõtjaid võõrustab ka Norra Eesti saatkond. Ettevõtjad saavad ülevaate Norra majandus- ja ettevõtluskeskkonnast ning lisaks kohtutakse Norras aastaid tegutsenud Eesti ehitusettevõttega Kodumajagrupp

Reykjavikis on Tallinna Loomeinkubaatori vastuvõtjaks Islandi Innovatsioonikeskus. Kontakt- ja külastuskokkulepped on sõlmitud nii kohapealse Disainikeskuse kui loomeinkubaatoritega ning kohtutakse mitme põneva loovettevõtjaga.

Norrat ja Islandi külastavad muuhulgas järgmised Loomeinkubaatoris tegutsevad ettevõtted: animatsioonistuudio Tolm OÜ, Harrieti Fotostuudio, visuaalturundusega tegelev OÜ Viewmark, trüki- ja disainiagentuur Bloom OÜ, koolitusi korraldav FIE Riina Hein, Fits.me virtuaalset proovikabiini arendav OÜ Massi Miliano, samuti mitmed partnerid, nagu Mari Aruoja (OÜ Sumka) Rotermanni Loovalalt ning Haapsalu kultuurielu edendaja, OÜ Turundustugi omanik Piret Hallik-Sass.

Loomeettevõtjate reisikulusid aitab katta NORDENi ettevõtluse mobiilsusprogramm.