Loomemajanduse konverentsi jälgiti 28st riigist

26. oktoober, 2011

altMöödunud nädalal peetud rahvusvaheline loomemajanduse konverents „Creative Entrepreneurship for a Competitive Economy“ tõi Tallinnasse kokku 230 loomemajanduses tegutsejat 25st riigist. Esinejad olid pärit 12st riigist.


Korraldajatel on hea meel tõdeda, et lisaks  kohalolnutele pakkus konverents laialdast huvi ka loomemajanduse-huviliste seas, kes mingil põhjusel ei saanud ise osaleda. Konverentsi materjale ja videoülekannet jälgiti reaalajas 28st riigist, unikaalseid videoülekande vaatajaid oli konverentsi perioodil lausa 6179. Riikidest oli vaatajaid kõige enam Eestist (5400), järgnesid Portugal (129), Soome (105) ja Suurbritannia (103), huvilisi oli näiteks ka Brasiiliast, Serbiast, Malaisiast ja Taimaalt.

Jälgitavustelt olid konverentsi esimene ja teine päev enam-.vähem võrdsed, kolmas, poolik päev kogus pisut vähem vaatajaid. Korraga vaatas konverentsi ülekannet pidevalt ca 70 huvilist. Konverentsijärgsel laupäeval järelvaatas videomaterjali lausa 1992 inimest.

Konverentsi materjalid – ettekanded, blogid, fotod ja videod on kättesaadavad inglise keeles aadressil www.creativeestonia.eu, lisaks saab Loov Eesti kodulehel lugeda esinejatega tehtud intervjuusid.

Konverentsil tutvustati ühtest loomemajanduse arengut käsitlevat Tallinna Manifesti. Dokumenti viiakse sisse konverentsil tehtud ettepanekud ja täiendused ning kahe nädala pärast saame jagada ka materjali, mis saab olema aluseks loomemajanduse edasisel arendamisel.

VAATA LISAKS: 
Pildigalerii
Blogi, presentatsioonid ja materjalid 
Artiklid eesti keeles
Videoklipp
President Toomas Hendrik Ilvese kõne