Loomemajanduskeskus tutvustab tulevikutrende „Tuleviku teisipäeva“ loengusarjas

08. oktoober, 2012

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskus hakkab korraldama loengusarja nimega „Tuleviku teisipäev“, mille eesmärk on juhtida uute teadmiste ja lähenemisnurkade juurde, inspireerida ning tekitada  diskussiooni. Esimese loengu peab teisipäeval, 9. oktoobril maailmakuulus kunstnik, teadur ja kuraator Oron Catts.
Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Raul Oreškini sõnul on „loomemajanduskeskus püüdnud pidevalt kursis olla trendidega, mis nii lähemas kui ka kaugemas tulevikus hakkavad mõjutama meie elu. Valdkondade piirid on hägustumas, arengud ühes võivad mõjutada teisi, olgu siis tegemist “hõbemajanduse”, keskkonnatundliku arhitektuuri, interaktiivsete kangaste või millegi muuga. Et maailmas ja Eestis toimuvaga paremini kursis olla ja aidata kaasa uute ideede levikule, otsustasime hakata korraldama sellist inspiratsiooniloengute sarja.“

Esimene loeng „Tuleviku teisipäeva“ sarjas toimub teisipäeval, 9. oktoobril kell 17.15-19 loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17), kui maailmakuulus kunstnik, teadur ja kuraator Oron Catts räägib oma töödest ja tegemistest SymbioticA laboris Austraalias, loengu pealkiri on “Growing instead of Building, when life is becoming raw material?” Vt ka http://www.symbiotica.uwa.edu.au.

Järgmine loeng toimub 6. novembril kell 17-19. Tartu Ülikooli kommunikatsiooniuuringute professor Triin Vihalemm arutleb ettekandes “Mis on hea ja oluline Eesti elanike jaoks?” küsimuste üle, kuidas väärtused on meie ideaalid, kuidas ideaalid mõjutavad meie igapäevaelu ja vastupidi, kuidas on muutunud Eesti elanike väärtused ja kuivõrd erinevad väärtusorientatsioonilt noored ja vanad, mehed ja naised, ettevõtjad ja töölised jt elanikerühmad. Ettekande tegemisel on abiks Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni  instituudi  küsitluse “Mina. Maailm. Meedia” värsked tulemused.

Kolmas loeng “SYNTHONIA” toimub 11. detsembril kell 17-19. Arhitekt Veronika Valk kõneleb noorte kunstnike, arhitektide ja disainerite ideedest, mis kompavad  biotehnoloogia mõjuvälja tänases kultuuriruumis, ja uurib, mis kasu sellest kõigest Eestil võiks olla.

Uuel aastal loengud jätkuvad uutel põnevatel teemadel nagu näiteks tulevikutöö võtmeoskused, kommunikatsioon kui innovatsiooni soodustaja või pidurdaja, geenitehnoloogia, tulevikutrendid filmimaastikul jm.