Loov Eesti 2014 – alustame arenduskeskusena
Loov Eestil seisavad ees huvitavad ajad. Kui seni tegutsesime küll projekti, küll programmina, siis 2014. aastast astume arenduskeskuste perre. Meie tegevuse põhifookuseks jääb küll endiselt loomemajanduse alase teadlikkuse tõstmine, kuid laiendame oma raame ja pöörame pilgud rohkem nn. tavaettevõtjate poole selgitamaks, mis kasu saavad loomeinimesed tuua ettevõtete konkurentsivõime tõstmisele.
Arenduskeskusena tegutsemine eeldab arendamist – plaanime välja töötada mitu mudelit, kuidas loomeinimesi ja ettevõtjaid lähendada. Õnneks on maailmas juba mitmeid võimalikke eeskujusid – Creative Clash on saavutanud Euroopas tunnustuse, kunstid ettevõtluses (arts in business) on pakkunud ettevõtjatele uusi vaatenurki. Proovime teiste kogemuste põhjal just Eestile sobiva mudeli välja töötada ning julgustada meie ettevõtteid oma tegevust uue nurga alt vaatama. Koostöö erinevate sektorite vahel on oluline, meie klubiürituste sarjad „Kus on porgand” ja „Kellaviietee” on tõestanud, et silmast silma kohtumised toovad enim kasu. Pakume omalt poolt kindlasti vahvaid loomeinimeste ja ettevõtjate kohtumisvõimalusi.
Loomeinimeste ja ettevõtjate lähendamise eesmärki täidab ka TeamLab, kuhu kutsume kiire ajurünnaku vormis oma ideid tooteks arendama loomeinimesed, insenerid ja ärikorraldajad. TeamLab on väga kiiresti kasvanud algselt ühepäevasest sündmusest on saanud mitmepäevane rahvusvaheline tootearenduse (hoog)tööettevõtmine, mille tulemusel on juba sündinud mitmed vahvad tooted nagu näiteks : Shaka tuulemõõtja ja Lu-Lu kassiliiv. Paljud tooted on arendamisel ja võistlevad nii kodu kui ka välismaal ideede, raha ja tuntuse pärast. Sel aastal plaanime TeamLabi formaati tutvustada juba ka piiri taga.
Ideest tooteni aitab edasi ka jätkuv veebipõhine tootearendusprogramm PESA, kus sel õppeaastal viimistleb oma tooteid 12 meeskonda. Senistel vilistlastel on ette näidata juba mitmeid edulugusid . Pesa vilistlane, lauamängutootja Meelis Looveer, on ilmutanud juba kümmekond projekti ja müüb oma tooteid piiri taga, Karl Annuse puidust prilliraamid on ülipopulaarsed, Stella Soomlaisi nahast kotid on jõudnud seeriatootmisse ja Ulaelu moodne õuemööbel on kogunud tuntust nii kodu- kui ka välismaal. Nemad on vaid mõned paljudest.
Erinevaid loomevaldkondi koondava arenduskeskusena seisame ka selle eest, et tuua uusimat infot maailmast meie arenduskeskuste ja teiste tugistruktuurideni. Ainult ise tasemel olles saame teisi arendada. Oma heade partnerite toel jätkame ka valdkondlike loengutega.
2014. aastal suuname oma tegevused ettevõtete ekspordivõimekuse tõstmisele. Seda sihti silmas pidades on rahvusvahelised kontaktid väga olulised. Osaleme Põhjamaade partnerorganisatsioonide võrgustiku ja INVIO innovatsiooniklastri töös, saadame Ajujahi parima loomemajandusprojekti võistlema ülemaailmsele Creative Business Cup’ile, tunnustame parimaid noori ettevõtjaid noorte ettevõtlikkusprogrammis Entrum ning teeme aktiivset koostööd oma seniste ja ka uute rahvusvaheliste partneritega, et meie loomeettevõtetel oleks lihtsam välisturgudele siseneda.
Kõikide meie uudistega saate kursis olla loovuse ja ettevõtluse kohtumispaigas www.looveesti.ee ja jälgides meie Facebooki, Twitterit, Youtube ja uudiskirja.
Loov Eesti tulevikuplaane tutvustati 17.detsembril, Tallinna Lennusadamas toimunud partnerüritusel.
Toredat koostööaastat meile kõigile!
Loov Eesti on kaasrahastatud Euroopa Liidu sotsiaalfondist ning aitab kaasa loova majanduse ja ettevõtliku loovuse väärtustamisele ja arendamisele Eestis.