Loov Eesti eripreemia läks E-Talentbankile

22. mai, 2013

Loov Eesti Entrum2013 eriauhindEntrumi ettevõtlikkusprojektide konkursil sai Loov Eesti eripreemia  Pärnumaa noorte projekt E-TalentBank. Entrumi üldvõitjaks tunnistati Saaremaa ja Pärnu noorte projekt Androidõpik.

E-TalentBank on meedia ja IT projekt, mis annab talendikatele inimestele võimaluse ennast näidata, jagada oma oskusi, koolitada teisi ja seeläbi tekitada endale jälgijaskond. Loodud veebipõhise võrgustiku kaudu saavad projektis osalejad leida nende tegevusi toetavaid koostööpartnereid ja sponsoreid.

482534 529237163789161 582860099 n1„Meil on Eestis väga palju andekaid inimesi, kuid sageli neist ei teata. Mitte kõik neist pole superosavad müügimehed, et ennast tutvustada. Loov Eesti üheks eesmärgiks on loomeinimeste toetamine just müügi ja turundusoskuste omandamisel ja see projekt just seda probleemi lahendabki. Meil on väga hea meel, et talentide tutvustamisvajadust on märgatud ja sellega nii vahvalt algust tehtud,“ ütles auhinda üle andes Loov Eesti kommunikatsioonijuht Tiiu Allikmäe.

Kuue kuu eest ENTRUM inkubatsiooni- ja koolitusprogrammi raames algatatud idee teostuse nimel on meeskond valmis filminud reklaamvideo, loonud veebilehe, teinud turu-uuringu ning esimesed intervjuud talendikate inimestega. Edaspidi plaanib tiim uute talentide otsimisega jätkata. E-TalentBanki ja andekate inimeste tegevustel saab silma peal hoida nende veebilehel ja Facebooki fännilehel.

„Ettevõtlikkus on see, et sa lihtsalt võtadki midagi ette ja sa teed selle ära. Mitte lihtsalt alustad, vaid viid ka lõpuni. Me ei karda riskida ja tahame iseenda elu ise juhtida. Seetõttu on ka ettevõtlus karjäärivalikuna meile vägagi tõenäoline. Juba varasemalt on tekkinud idee luua oma ettevõte ja nüüd, kus oleme tutvunud ettevõtluse telgitagustega, tundub selle unistuse teostamine reaalne;“ olid E-Talentbanki meeskonnaliikmed kindlad.

AndroidÕpik pakub erineva hinna ja suurusega interaktiivseid tahvelarvutipõhiseid õpikuid, töövihikuid ja tunnikontrolle. Tahvelarvutites on õppematerjal kättesaadav kompaktsemal kujul ja selle rakendamine võimaldab koolidel paberõpikute ostmisest tulenevaid kulusid kokku hoida. AndroidÕpik toob tahvelarvutitesse liikuvad pildid, teemakohased videod, väikesed mängud, erinevad animatsioonid jms, mis aitavad muuta õppe- ja õpetamiskogemuse ajakohasemaks, mugavamaks ja meeldejäävamaks.

ENTRUM tegutseb juba kolmandat aastat ning projekti eesmärgiks on  erinevate Eesti regioonide noortes ettevõtliku mõtteviisi kujundamine. Sel aastal algatasid noored  Lääne –Eestis 161 erinevat ideed, neist loomemajanduse valdkonnas 61%.

Loomemajanduses oli lausa kaks kategooriat:

Loomemajandus: disain, meedia, kino, teater võtjaks osutus projekt Tegude päevik;

Loomemajandus: muusikatööstus ja festivalide korraldamine võitjaks osutus  projekt Ulatame käe läbi meloodia

Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite eriauhinna pälvis projekt ELUkutsevari

Tartu Loomemajanduskeskuse eriauhinna Noorte Avastamata Kunstnike Näitused