Loov Eesti ja Garage 48 teevad koostööd

15. aprill, 2011

Loomemajandus ja IT on omavahel tihedalt seotud. Juba sel nädalavahetusel toimub aga Garage48 järjekordne üritus Tallinnas, Ülemiste Citys. Loov Eesti toetab disainerite osalemist üritusel ning paneb õla alla parima loovuse ja IT koostöös sündinud idee arendamisele.

Seekord töötavad meeskondades programmeerijate, disainerite ja projektijuhtide kõrval ka mitmed tunnustatud ettevõtjad ja eksperdid, nende hulgas rate.ee looja ja riigikogu liige Andrei Korobeinik, mitme tiitliga pärjatud moekunstnik Hanna Korsar, PR-spetsialist Daniel Vaarik ja endine Skype’i turundusjuht Andrus Purde.

Üha rohkem spetsialiste ja ettevõtjaid soovivad läbi Garage48 taolise ajurünnakuformaadi uute Eesti idufirmade tekkesse oma panust anda. Eelseisval nädalavahetusel osaleb 120 põhiliselt IT-taustaga inimest Eestist, Lätist ja Soomest, kellega liituvad disainerid.

Garage48 ühe asutaja Martin Villigu sõnul on võrreldes varasemate ettevõtmistega suuremat tähelepanu pööratud ideede kvaliteedile, millest ühe nädalavahetusega toimivaid teenuseid ja prototüüpe välja arendama hakatakse. Enne üritust on toimunud kaks ajurünnakute õhtut Garage48 HUBis, kus kümmekond ideed said kogenud mentoritelt tagasisidet.

Nõuandjateks olid teiste hulgas ka tuntud IT-ettevõtjad nagu Ahti Heinla, Allan Martinson ja Toivo Annus.