Loov Eesti ja Juhtimisteater esitlevad: “Palju õnne igaks elujuhtumiks!”

29. november, 2010

alt Loov ettevõtlus on Eesti võimalus. Kindlasti. Sest loovuse puhul pole tähtis kas oled väike või suur, tähtis on see, et oled eriline. Loomemajandusest peab rääkima, loomemajandust tuleb õppida.Aga kas poleks õige seda teha loovamal viisil kui tavaline loeng või ettekanne? Kas poleks tore, kui juba loovettevõtluse koolituse vorm annaks ideid, kuidas loovust ja traditsioonilist tegevust paremini kokku liita?

 

Koolitus on mõeldud kõigile üliõpilastele, kes tahavad oma vaimu keset sessi-stressi värskena hoida ja tulevikus oma loovust ettevõtlikult rakendada.

Selleks, et loovust käivitada, peavad töötama tunded ja kujundlik mõtlemine. Selleks, et  käivituks äri, peavad kõnelema hakkama numbrid  ja analüütiline mõtlemine. Kuidas käivitada mõlemaid? Oleme oma koolituses kokku pannud kolm erinevat sõnumi edastamise vormi – teatri, loengu ja juhtumi analüüsi ehk case-study. Näitlejad mängivad ette loo, mida lühikeste loengute ja kommentaaridega katkestatakse ja analüüsitakse. Selline mäng on ühtaegu tõsine ja naljakas nagu elu ise.

Kommentaaride ja analüüsiga läbi pikitud teatraliseeritud koolitus puudutab kaht olulist teemade  ringi loovettevõtluses, millega hakkama saamine on igale loomingulisele inimesele paras pähkel. Esimene on seotud loomingu turu ja turustamisega, teine loovettevõtte kasvamise ja juhtimisega.

Esimene vaatus räägib sellest, kuidas
–         võimalikku klienti ja tama tegelikke vajadusi ära tunda
–         äris saaks näha oma loomingule kohta, mitte ohtu, et see muutub lihtsalt kaubaks
–         loome-inimesed saaksid suhelda tavaliste äri-inimestega ja sealjuures ühise keele leida

Teises vaatuses tulevad jutuks loovettevõtte „kasvuraskused“
–         fookus, millega tegeleda, millega mitte, nii et vähem kaotada äri võimalusi
–         tööde juhtimine ja aja jaotamine mitme projekti vahel
–         kuidas hakkama saada administreerimisega, mis juba loomu poolest loome-inimesele ei sobi

Loominguline ühendus „Juhtimisteater“ sündis juba kümme aastat tagasi kui juhtimiskonsultant Heiti Pakk ja Pärnu Endla teatri näitlejad Tiit Palu eestvedamisel hakkasid otsima koolitusele uusi võimalusi läbi teatri. Sündiski teatri ja koolituse süntees. Sellist vormi on ka varem proovitud erinevate tõsiste teemade käsitlemisel teenindamisest kuni e-riigi ülesehitamiseni ning etendus on alati saanud sooja vastuvõtu osaliseks. Kõik osalejad poemüüjatest ministriteni on kaasa mõelnud, tundnud ja teinud.

„Palju õnne igaks elujuhtumiks“ on Juhtimisteatri viimane projekt, mis on spetsiaalselt tehtud Loov Eesti tellimusel looverialade jt. loovettevõtlusest huvitatud üliõpilaste jaoks. Selles mängivad Piret Laurimaa, Sepo Seeman ja Tiit Palu ning koolitust viib läbi Heiti Pakk.

Etendust toetab Briti Nõukogu Eestis

14 detsembril Tallinnas Rävala 8 saalis NB! Kohad on täis! Uus toimumiskoht!

15 detsembril Viljandis Pärimusmuusika Aida suures saalis (Tasuja 6)

NB!Tasuta buss Pärnu Kolledzhi eest 16.00, tagasi Pärismusmuusika Aida eest 21.30

16 detsembril Tartus Korp!Rotalia saalis (Tähe 3)

Algus kell 18.00

Registreeri http://www.konverentsid.ee/ettevotlusteater, sest kohad on piiratud!