Loov Eesti tootearendusprogrammi PESA rändnäitus jõuab Viljandisse

24. juuli, 2012

Eesti_jalgpall_montaazLoov Eesti virtuaalse tootearendusprogrammi PESA esimese lennu lõpetamist tähistatakse näitustega Tallinnas, Pärnus, Viljandis ja Tartus. Viljandi Kultuuriakadeemias saab PESA programmis osalenud toodete näitusega tutvuda  25.juulist 8. augustini.

Sel kevadel lõpetas Loov Eesti algatatud virtuaalse tootearenduskeskkonna PESA programmi esimene lend. PESAs valminud toodete hulgast võib leida nii nupuka lahendusega mööblit, ilusaid ja praktilisi rõivakollektsioone, kvaliteetse disainiga aksessuaare kui ka arendavaid mänge.
„PESA on täna ainus tootearendusele suunatud virtuaalne programm. Ettevõtmise eesmärgiks on aidata loomeettevõtjatel efektiivsemalt valmistoote ja ärimudeli ning müügikanaliteni jõuda, mis on valdkonna ettevõtjate suurim probleem. Meie koolitajate kvaliteet ning programmi virtuaalne formaat lubab  tootesarendustuge saada olenemata asukohast,“ rääkis Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet. Esimese lennu lõpetajate seas on ettevõtjaid nii Võrumaalt, Avinurmest kui Tartust ja Viljandist.
Viljandi näituse avamisel võtavad sõna Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet ning Viljandi Loomeinkubaatoru juhataja Kristi Kivestu. Oma tooteid esitlevad LooPuu Viljandist, Funktsionaalne puittoode Avinurme Elulaadikeskusest ja Kooreürask Põlvamaalt.
PESA rändnäitus avatakse Viljandi Kultuuriakadeemias kolmapäeval, 25. juulil kell 12.00. Külastajatele on näitus avatud neljapäevast, 26. juulist.
PESA projektid 2012. aastal olid järgmised: Arteljee vihmamantlid, Stella Soomlais Design, LooPuu, Deko Disain, Radis, Contact, Khis, Karl Disain, Iizi, Landeco, Kooreürask, ULAELU, Funktsionaalne puittoode Avinurme Elulaadikeskusest, Pipik, MOOI, Raamatuhoidja.
Täname koolitajaid Anu-Mall Naaritsat, Martin Pärna, Indrek Maripuud, Maire Otsust, Ivar Lukka ja kõiki teisi, kes oma teadmisi ja kogemusi jagasid.
PESA projektide õnnestumisele aitasid kaasa vabatahtlikud managerid: Tiina Liitmäe, Irina Talviste, Inga Kalvist ja Margo Allikut.
Edasi on võimalik näitust näha 3.-16. septembrini Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13).
Avaldusi 2012. algavasse PESA programmi võtame vastu 5. septembrini aadressil  mariliis@looveesti.ee