Loov hotell tutvustab Loov Eesti lugusid

25. aprill, 2014

Loov Eesti käsitöö P2280028Eile avati Tallinnas uus äriklassi hotell Estoria, mille 93 toas  tutvustavad oma lugusid väga paljud Eesti organisatsioonid, et pakkuda külastajatele lisaväärtust hotellis viibimisele ja hulgaliselt häid põhjuseid, miks Eestisse tagasi tulla.  Suur osa neist on seotud eesti kultuuri ja loomemajandusega ning koostöö hotelliga on hea näide kultuuri ja loomemajanduse loodavast lisandväärtusest ühiskonnas.

See, mis meile siin Eestis tundub tavaline ja üldteada, on välismaalaste jaoks reeglina uus ja  põnev. Lugude vahendamisel on alati viidatud ka allikale, et huviline võiks soovi korral juurde uurida.

Loov Eesti toas saab külastaja  muu hulgas teada, et maailma esimene 3D nukufilm on toodetud Eestis juba 1977. aastal, et Eesti on maailmas ainulaadne selle poolest, et käsitööd õpetatakse põhikoolist alates ja meie seelikumustrid moodustavad omamoodi Eesti triipkoodi. Eesti inimesed on aga nii teatrilembesed, et on valmis kasvõi keset ööd sohu etendusele marssima. Neid ja muid lugusid saab sügisel lugeda ka hotelli poolt välja antavast kogumikust.

Tubadesse tuleb ka Eesti kaardirakendusi tootva ettevõtte Regio illustreeritud Eesti kaart, et iga külaline saaks toa loo asukohta kaardil vaadata ja leida veelgi põnevaid sihtkohti.

Kolmekorruselise hotelli sisekujundaja on Sigrid Valgma, igal korrusel on külaliste kasutuses lounge, kus taustal mängib Eesti muusika, tubadesse saab lugemiseks võtta võõrkeelset Eesti kirjandust ja ka tubade minibaarid on komplekteeritud valdavalt Eesti tootjate pakutavast. Hommikusöök on välja töötatud koostöös Eesti toitumisteadlastega.

Hotelli kommunikatsioonijuhi Peep Ehasalu sõnul on hotellikülaliste senine lühike tagasiside olnud julgustav. „Oleme otsustanud, et kui leiame veel häid partnereid, siis korruste puhkeruumides ja seintel on veel ruumi nii mõnegi väärt loo jaoks, ehk jätame lugude ukse endiselt avatuks,“ ütles ta.  Hotelli ruumidesse koondatud lood aitavad külalistel piiratud ajaressursi juures kohalikke inimesi ja kultuuri paremini mõista ja loodetavasti  tekitavad huvi tagasi tulla.