Maailma kasutatavuse päeva üritused toovad uusimad disainimetoodikad koju kätte

26. oktoober, 2018

Reedel, 2. novembril toimub Tallinna Ülikoolis Maailma kasutatavuse päeva konverents, mis toob kokku ligi 500 disainerit, turundajat, IT-arendajat ja innovaatiliste teenuste huvilist.  Päeva kestel toimuvad ettekanded räägivad uudsetest lahendustest digitoodete ja teenuste kasutajakogemuse valdkonnas, aga ka organisatsioonide innovatsioonis ja poliitikate kujundamises.

Konverents on kohtumispaik kõigile, kes on huvitatud disaini, tehnoloogia ja teenuste ühendamisest. “Mitmed töötubades tutvustamisele tulevad töövõtted on rakendatavad väga erinevates valdkondades ja nende kasutamiseks ei pea olema kasutatavuse spetsialist,” ütleb üks korraldajatest, Trinidad Wisemani kasutatavuse suunajuht Hegle Sarapuu-Johanson.

Baltimaade suurima kasutajakogemuse disaini konverentsi põhipäev on reede, 2. november, mis algab ühise hommikusöögiga al kl 8.30 Tallinna Ülikoolis ja lõppeb järelpeoga. Konverentsile eelnevatel ja järgneval päeval toimuvad erinevad töötoad. Kõigil, kes on registreerimisega hiljaks jäänud, on veel võimalik tipptegijate Workshop-idele registreerides saada pääse ka 2.11 toimuvale põhiüritusele.

Vaata kava: https://wud.tlu.ee/

Töötoad

Veel on kohti 31.10 “Ideede koosloome” töötuppa ja 1.11 workshopile, kus ühe päeva jooksul omandatakse praktilised oskused tehisintellekti kaasamiseks disainiprotsessi.

Laupäeval, 3. novembril toimub äriarendajatele, brändijuhtidele ja turundajatele suunatud workshop, kus Helen Job õpetab erinevate meetodite abil tulevikutrende ette aimama ja ära kasutama. Joe Macleodi tootejuhtidele, teenusedisaineritele, kasutajakogemuse ekspertidele, turundajatele ja iduettevõtetele mõeldud töötoas tutvustatakse täiesti uut vaatenurka klienditeekonna disainile ja klientide sidustamisele.

Kõik töötubades osalejad saavad tunnistuse kursuse läbimise kohta.

Kasutatavuse päeva (World Usability Day) tähistatakse kõikjal üle maailma ning sellega pööratakse tähelepanu kasutajasõbralikkuse olulisusele IKT ja ka teiste valdkondade arendustöös. WUD Tallinna konverents on Baltimaade suurim kasutajakogemuse disaini sündmus ja toimub tänavu 11. korda.

Sündmust korraldavad Trinidad Wiseman OÜ, Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituut ja  EstCHI. Toetavad: Elisa, Swedbank, Pipedrive, Tallink, Mailbow, Tallinna Ülikool, Veebimajutus.ee, Zone.ee

Esinejad ja töötubade läbiviijad:

 • Emily Hinks (Meeskondade ja ettevõtete loovuse äratamise ja positiivse tiimidünaamika tekitamise ekspert. Mischief Makers.)
 • Lauren Kelly (Disainipsühholoog ja käitumusliku disaini praktiseerija. Behaviour Studio.)
 • Jon Barnes (Paindlike ja ausate organisatsioonide ehitaja. Flux.am),
 • John Moriarty (Interaktsioonidisainer. Fjord at the Dock – Dublin)
 • Janno Killing-Jaago (Disainer ja disainisüsteemide looja/konsultant. Trinidad Wiseman)
 • Hugo Silva (Innovaator. Paneb inimese keha tehnoloogiliste seadmetega suhtlema. PLUX – Wireless Biosignals, S.A.)
 • Tomasz Pieta (Kasutajakogemuse disainer. Usub, et andmed ja testid ise ei räägi. Booking.com)
 • Petyo Budakov (3D digitaalmeedia ja brändingu ekspert. Õppejõud. New Bulgarian University)
 • Aaron Quigley (Inimese ja tehnoloogia vahelise interaktsiooni õppejõud. University of St Andrews in Scotland)
 • Helen Job (Tulevikutrendide konsultant)
 • Luís Miguel Girão (Kuidas kujundada poliitikaid teaduse, tehnoloogia ja kunstide abil? Artshare, the NATO Art Expert)
 • Joe Macleod (Usub, et niisama oluline kui kliendi pardaletulek, on ka kliendisuhte lõpetamine. andEnd).

Lisainfot vaata SIIT.