Maarja Tali: Mõelge ja unistage suurelt, tegutsege läbimõeldult ja järjekindlalt!

18. aprill, 2012
vihmamantelPESA asukate hulgas on juba paljudele tuntud disainer Maarja Tali (36), kes toodab kaubamärgi Arteljee all kauneid ja praktilisi vihmamantleid.

Kuidas leidsid äriidee?
Vihmamantlite eraldi tootmine kollektsioonina kasvas välja reaalsest vajadustest- sellest, et rõõmsaid, kergeid ja erilisi vihmamantleid lihtsalt ei ole.
Oma klientidele kleite, kostüüme ja ülikondi tehes selgus, et nad vajavad sinna peale sama erilist ja stiiliga sobivad vihmakaitset. Leidsin võimaluse trükkida ise kangast – vetthülgavale materjali just sellistes värvides ja  mustrites, mis endale või kliendile meeldib . Ja kui seepeale tuli tellimusi  sõpradelt ja nende sõpradelt, töötasime välja juba mõned mudelid  naistele, meestele ja lastele ning mustri- ja värvikaardid, et tellimine kiiremini sujuks ja aega tegemisele vähem kuluks.
Lisaks eritellimustele oleme täna valmis juba ka väiksemate partiide tootmiseks.
Millises valdkonnas jäid ettevõtlusega hätta? Mis tähendab sinu jaoks PESAs osalemine?
Müük ja turundus. Tallinnas ei ole kauplust, kus juurdehindlus oleks mõistlik ning mille valikusse sobiks arteljee „maailm“. Müüa netis rõivad on keeruline, sest puudub võimalus neid selga proovida.
PESAs olemine on sundinud mõtlema süsteemselt, kaaluma  erinevaid mudeleid ja võimalusi, et leida enda jaoks see õige. Selles on minu jaoks olnud tuge  ka  rühmatööst, kus iga pesaline tegeleb küll oma idee, arenduse ja probleemidega, kuid mis kokku igast ettevõtluse olulisest teemast hoopis laiema pildi.
Millised on ettevõtte tulevikuplaanid?
Kasvada, areneda ning laieneda erinevate toodetega oma nišis eelkõige kohalikul turul.
Üks hea soovitus teistele?
Mõelge ja unistage suurelt ,tegutsege läbimõeldult ja järjekindlalt.
Atreljee mantelid saab täna endale soetada kõige kiiremini Tallinnas, Pikk tn 39 asuvast rätsepatoast – kirjuta maarja@arteljee.ee (5073778) või osta  veebilehelt www.arteljee.ee. Suvel on tooted müügil ka Pärnumaal Tori Käsitöökojas.