Mais on disainimasinapargis pidu

01. mai, 2012

hyyumarkSel kuul on tulipunktis disain, sest toimumas on erakordselt mitu säravat koolitust ja programmi, mis on mõeldud Sinu äri paremaks käima lükkamiseks disaini abil. Loe, milline koolitus või äriendendamise-programm Sulle kõige enam sobib ning kasuta suurepärast oma potentsiaal ära!


Jätkusuutlik disain: ideest eduka tooteni

4. mail toimuval rahvusvahelisel seminaril Iida Galeriis käsitletakse jätkusuutliku disaini põhimõtteid, tootmisprotsesse ja turundust. Seminarile on oodatud eelkõige disainerid,moeloojad, disainitudengid, tootjad, investorid ja niisama tulihingelised öko-entusiastid.

Seminaril saab kuulata silmapaistvaid jätkusuutliku mõtlemisega disainereid – pop-up shopi „Disain, loomulikult!“ Saksa väljapaneku kuraator, ALINASCHUERFELD_Model_mit_Schuhkragenmoelooja ja Berliini moenädala Green Showroomi eestvedaja Magdalena Schaffrin valgustab jätkusuutliku moe telgitaguseid. Rahvusvaheline ökoloogilise tootmise ekspert Jens Soth räägib orgaaniliste materjalide tootmisvõüimalustest ning ausa kaubanduse põhimõtetest ning jätkusuutlikkuse rollist disainis.

Meie oma tuntud ja armastatud Reet Aus räägib juba tuntud teemast: vanade materjalide kasutamisest uute moetoodete loomisel. Anne-Christin Bansleben, Saksa nahktooteid turustava kaubamärgi deepmello üks eestvedajatest,  räägib nende ettevõtte loodud rabarberiga nahaparkimise võimalustest moetööstuses.  

Lae alla Saksa Kevad: “Disain, loomulikult!” kataloog

 

Disainibuldooser lükkab sind üle piiri

Disainibuldooser on pilootprojekt, mis on ellu kutsutud Eesti Disainikeskuse, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning EASi poolt, eesmärgiga tõsta Eesti ettevõtete rahvusvahelist konkurentsivõimet ja ekspordipotentsiaali.

Disainibuldooseri projekt kestab 20 kuud ja sisaldab lisaks arendustegevusele ka koolitusi, konsultatsioone, disainiauditi läbiviimist ja õppereisi Helsinkisse.

Disainibuldooseri pilootprojekt on unikaalne ja annab ettevõtetele harukordse võimaluse õppida, kuidas töötada välja innovatiivseid lahendusi, edukalt rakendada disainmõtlemise tööriistu ning viia ellu arendustegevust kogenud ja koolitatud disainijuhi käe all.

7. mail kell 14.00 toimub Disainibuldooseri infopäev Eesti Disainikeskuses. Veerenni 24, Tallinn

Infopäeval saab kuulata Richard Eisermanni (Prospect/UK – Disainibuldooseri strateegiline konsultant ja disainijuht), Ville Jehe (ettevõtja, Eesti Disainikeskuse nõukogu liige) ning Jane Oblikat (Eesti Disainikeskuse juhataja).

Osalemiseks saab registreeruda kuni 3. maini www.disainikeskus.ee

 

Disainjuhtimise meistriklass õpetab disaini juhtima

9. mail stardib Disainikeskuse ja Loov Eesti korraldatav viiest moodulist koosnev koolitustetsükkel, mis toob Eestisse rahvusvaheliselt tunnustatud disainijuhid, kelle käe all saab lihvida disainijuhtimise alaseid teadmisi ning läbida praktilise disainiauditi ning disainiprotsessi juhtimise. Disainijuhtimise meistriklass koosneb viiest moodulist, avaloengu annab rahvusvaheliselt tunnustatud disainijuht Richard Eisermann.

Meistriklassi oodatakse 10 disainijuhti ning 10 ettevõtte esindajat ning kogu koolitusprogrammi eesmärgiks on anda osalejatele  vajalikud teoreetilised teadmised disainijuhtimisest, töövahendid nende teadmiste kasutamiseks ning oskuste täiustamiseks läbivad nii disainijuhid kui ettevõtjad praktilise ülesande.

Meistriklassi lõppeesmärgiks on koolitada välja disainijuhid, kes oleksid oma olemasolevastele ning tulevastele klientidele headeks partneriteks, õpiksid uusi lähenemistehnikaid disaini rakendamisele ning ettevõtted, kes on kogu koolitustsükli jooksul saanud palju uusi praktilisi teadmisi ning on veelgi enam innustunud disaini oma ettevõtetes strateegilisel tasandil rakendama.

Koolitajateks on Richard Eisermann (UK) , Peter McGrory (FIN) ning Ionel Lehari (EST). Koolitusprogramm toimub nii inglise kui eesti keeles.

 

Sümpoosion “Innovatsioonifaktor disain”

10.mail toimub IIDA Galeriis sümpoosion, kus esinevad tunnustatud Saksa ja Eesti eksperdid.

Sümpoosion keskendub innovatsiooni, disaini ja turunduse ühisosale nii ühiskondlikul kui ettevõtte tasandil.

Õhtu lõppeb ühisaruteluga ning vabamas õhkkonnas ka väikese koosviibimisega.

Esinevad: Prof Achim Hack (Wismari ülikool), Musial Magdalen (Vitra), Astrud Pankrath (Wismari ülikool), Sebastian Feucht (Wismari ülikool), Martin Pärn (Iseasi), Jane Oblikas (Eesti Disainikeskus). Sümpoosioni moderaator on prof Gunnar Prause, Wismari ülikool/TTÜ.

 

Disainivedur veab kasvutempo kiiremaks

Disainivedur on ettevõtjatele suunatud koolitus- ja nõustamisprogramm, mille läbimine aitab mõista disaini võimalusi oma toodete ja teenuste loomisel ja arendamisel. Disain on võtmesõna ettevõtte konkurentsivõime tõstmisel. Disainiveduris osaleja siht on omandada selge arusaam sellest, kuidas disain oma ettevõtte kasvu heaks tööle rakendada.

Mõned küsimused, millele Disainivedur aitab vastata:
Kuidas luua funktsionaalset ning tähendusrikast toodet või teenust?
Milline on disaini rolli toodete, teenuste ja ärimudelite arendamisel ning lisandväärtuse loomisel?
Kuidas rakendada disaini kasumi suurendamiseks ja kulude kokkuhoiuks?
Kuidas kasutada disaini ärivõimaluste avardamisel, probleemide lahendamisel ja ennetamisel?

Disainivedurit veab Eesti Disainikeskus koostöös disaineritega, kellel on pikaaegne ettevõtete disainialase nõustamise ja disainiprojektide juhtimise kogemus.

Kui soovid teada, kuidas Disainivedur Sinu ettevõtmist saab aidata, võta ühendust Juta Fominaga, telefonil  +372 534 54321 ja meilitsi juta@disainikeskus.ee