Mauri Abner: head mõttevälgatused tuleb alati üles kirjutada!

04. aprill, 2012

radisSeekord heidame pilgu järjekordsele PESA asukale, kelle atraktiivsed tahvlid on teile juba kindlasti silma jäänud. Kaubamärgi Radis taga on isa ja poeg Raul ja Mauri Abner, kelle käe all valmivad erivärvilised erikujulised kriiditahvid,  samuti laste- ja elutoamööbel. Mauri (36) rääkis meile veidi oma ettevõtmise käekäigust.


Kuidas leidsid enda äriidee?
Kriiditahvlite idee tuli, kui nägin kuskil ajakirjas seinakleepse, kuhu sai kriidiga peale kirjutada. Mõtlesin, et tunduvalt parem oleks joonistada tugevamale pinnale ning  kujundid võiksid olla samuti  põnevad. Alguses oli tootevalikus vaid must kriidivärv ja paar kujundit, nüüd on värve 9, lisandunud on ka kujundeid ning  toodet saab magnettahvlina kasutada.

Millises valdkonnas jäid ettevõtlusega hätta? Mis tähendab sinu jaoks PESAs osalemine?
Väikeettevõttes tuleb tegeleda erinevate ülesannetega, kuid kõiges ei saa olla ekspert. Seega on PESA andnud hea võimaluse kuulata ja saada tagasisidet oma ala proffidelt. On esitatud küsimusi sellise nurga alt, millele ise poleks mõelnud. Suuresti tänu programmile on valmimas kriiditahvlitele juurde uued nendega seotud tooted, saadud juurde ideid paremaks turundustegevuseks ja tervikpildi nägemiseks. 

Millised on ettevõtte tulevikuplaanid? radise_liblikas
Ühtepidi soovime oma tooteportfelli täiustada – teha koostööd disaineritega, et valikusse jääksid vaid parimad ja huviäratavamad tooted. Samas on meil käsil mitmed läbirääkimised ekspordipartneritega. Ilmselt lähiajal saab meie kriiditahvleid ja lastemööblit osta ka Soomes, Saksamaal, Prantsusmaa ning ehk mujalgi.

Üks hea soovitus teistele?
Julge ringi vaadata ja teistest valdkondadest oma ärisse uusi mõtteid koguda. Ning head sähvatused tasub kindlasti kohe salvestada (kas telefoni või märkmikku), et hiljem rahulikult uued ideed läbi mõelda.

Radise tooteid saab täna osta Lutheri salongist, Loov Eesti Poest, kodulehele radis.ee kaudu, samuti on24 veebipoest.

Loe veel: PIPIKute autor Riho Luuse: Looge kasulikke asju!
Stella Soomlais: Usalda oma sisetunnet
Karl Annus ettevõtlusest: Ärge tehke midagi, mida teile ei meeldi teha! 
Kadri Roht ettevõtlusest: Anna mängule võimalus!
Maarja Tali: Mõelge ja unistage suurelt ,tegutsege läbimõeldult ja järjekindlalt!

Igas uudiskirjas tutvustame taas üht PESAkat. Kui soovid saada infot esimesena, telli uudiskiri!