My Trashious arendab PESAs kohvipakkidest aksessuaare

05. mai, 2014

aive herjaPESA tootearendusprogrammis arendab tooteid ka kohvipakkidest aksessuaare tootev My Trashious. Uurisime idee autorilt Aive Herjalt, kuidas selline idee alguse sai.

Ülikooli ajal lõi Aive koos kahe sõbraga Eesti esimese prügist (väliplakatitest, kohvi-, tetra- ja piimapakkidest) kotte ja rahakotte tootva ettevõtte nimega Grenius (green & genius). “Neil aastail puutusin kokku väga erinevat sorti materjalidega, mille saatus oli lõpetada prügimäel. Minu vaieldamatuks lemmikuks said värvikad vastupidavast materjalist ja hõrgult lõhnavad kohvipakid. Nii kogusingi neid edasi ka siis, kui meie ettevõte MASU mõjul tootmise lõpetas. Sellest ajast peale olen unistanud uute kohvipakist toodete loomist ja arendamist jätkata,” rääkis Aive.

Millises valdkonnas jäid ettevõtlusega hätta? 

Minu jaoks on kõige suurem väljakutse õppida tegelema asjadega, mis mind seesmiselt külmaks jätavad, nt arvud.

Millised rollid on su meeskonnaliikmetel?

Kuna teatud ettevõtte loomeetapis on kõige efektiivsem just üksi asju ajada, siis praegusel hetkel on mu meeskonnaliikmed vabade varumängijate rollis, kel oleks võimalik väljakule tulla siis, kui mina oma tootega juba nii kaugele olen jõudnud, et seda müüma ja turustama saaks hakata. Milliseid rolle mu praegused meeskonnaliikmed tulevikus mängima hakkavad, näitab aeg.

Millised on su ettevõtte tulevikuplaanid?

Salapärased. Ka minu enda jaoks.

Anna üks hea soovitus teistele?

Energiat ei eksisteeri, kui see ei liigu. Kuni energia liikuma ei hakka, on see kõigest potentsiaal.

Kust Sinu tooteid leiab?

Sellega tuleb veel pisut kannatust varuda. Kuna My Trashious’i tooted on arendamisel, siis poest neid mõnda aega veel osta ei saa.