Nordic Look 2012 – arhitektuur ja linnaruum

17. aprill, 2012

nordic_look_201215-30. mail toimub Tallinnas järjekordne Nordic Look, mis toob taas kohale põnevaid ideid ning kordaläinud kogemusi Põhjamaadest. Seekord keskendub Nordic Look arhitektuurile ja linnaruumile ning riikideülesele koostööle valdkonnas. Kutsume Sind osalema konverentsil “Elav linn”, toimuvad mitmed seminarid, näitame filme jpm.


Loome linna, kus on mugav ja meeldiv elada ning mis ei riku meie tervist! See on arhitektuuriliselt mänguline ja inspireeriv linn, mis ei vastandu ilmtingimata maapiirkonnale. Me ei põgene sealt esimesel võimalusel looduse rüppe, et end säästa stressist ja mürast. Seda linna iseloomustavad inimestest kihavad väljakud, pargid ja tänavad, mida palistavad edukad kohvikud, restoranid, poed ja ettevõtted jne. See linn pakub rõõmu nii praegustele kui ka tulevastele põlvedele. See on MEIE linn ja ruum.

Selline linn on UNISTUS, mille poole pürgimine eeldab Eesti linnaruumis julget, avatud ja kõiki huvigruppe kaasavat arutelu. Võtmesõnaks on koostöö nii erinevate huvigruppide vahel kui ka rahvusvaheliselt, sobitades seniseid edulugusid linnaruumidest ja säravamaid uusi ideid arhitektuurist.
Nordic Look 2012 toob 15.-30. maini mitmete sündmuste läbi arhitektuuri ja linnaruumi kujundamist puudutavad kitsaskohad ja arutelud kontoriseinte vahelt avalikkuse ette ning loob võimaluse Eesti ja Põhjamaade tihedamaks koostööks antud valdkonnas.
Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Eesti Arhitektuurikeskus ja Loov Eesti korraldavad selleks:
konverentsi “Elav linn” (15. mai)
3 seminari: “Arhitektuurivõistlustel osalemiste parimad näited Eestis ja Põhjamaades” (16. mai); “Intellektuaalomandi kaitse ja sellest tekkivad võimalused” (23. mai); “Eesti ja Põhjamaade arhitektuuribüroode ühisturundus välisturgudele” (30. mai)
– ümarlaua Põhjamaade ja Balti riikide arhitektuurikeskustele
– arhitektuurinäituse Soomest
– Põhjamaade arhitektuurifilmide näitamise ja arhitektuuri lühifilmide ideekonkursi
– Arutlema ja linnaruumi arendama on oodatud:
– linnaruumi tellijad ehk avaliku sektori esindajad kohalikest omavalitsustest ja ministeeriumitest;
– linnaruumi tellijad erasektorist – ettevõtjad, kinnisvaraarendajad, avalik-õiguslikud ülikoolid jne
– linnaruumi kujunemisest huvitatud isikud – linnaktivistid, tudengid, õppejõud, poliitikud, kohalikud elanikud;
– linnaruumi kujundavad spetsialistid – arhitektid, maastikuarhitektid, sisearhitektid, urbanistid, linnaplaneerijad, ehitajad.
Nordic Look 2012 tulemusel:
– on Eesti ja Põhjamaade linnaruum tulevikus põnevam, elavam, läbimõeldum, säästvam ja majanduslikult tulusam;
– jagavad Eesti ja Põhjamaade linnad samu väärtusi valmivad tulevikus kõikide huvigruppidega võimalikult palju arvestavad detailplaneeringud;
– korraldavad tellijad enam läbipaistvaid ja kompleksseid arhitektuurivõistlusi;
– osalevad arhitektid entusiastlikumalt arhitektuurivõistlustel ja nende intellektuaalomand on kaitstud;
– on Eesti enamat kui ainult tunnetuslikult Põhjamaa – Eesti ja Põhjamaade arhitektid teevad tihedalt koostööd ning muu hulgas suunduvad koos Aasia ja Venemaa turule;
– kohtuvad Eesti ja Põhjamaade arhitektuurikeskused regulaarselt.
Nordic Look toimub Eestis teist korda. Eelmisel aastal, Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 raames aitas Nordic Look kaasa keskkonnateadliku ja uuendusliku moe-, disaini- ja tekstiilitööstuse arengule Eesti ja Põhjamaade vahel. Sündmuse tulemusel on Eestis laiadldast kasutust leidnud ajutise nn pop-up poe kontseptsioon ning Eesti ja Põhjamaade noored moeloojad, ettevõtted leidisid huvi koostööks.
Nordic Look’i sügavam eesmärk toetada ja suunata säästlikku ja kestlikku arengut Läänemere piirkonnas. Üritustesari käivitus juba 2006. aastal, kui Põhjamaade Ministrite Nõukogu infokontor Peterburis algatas Nordic Look’i, et kokku viia Põhjala ja Venemaa moeloojaid. 2008. aasta sügisel korraldas Nordic Look’i ka Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Lätis.

Uuri veel http://nordiclook.ee/et/

Ja jälgi Facebookis jooksvaid uudiseid!