Õpi parimatelt: loomemajanduse õpetamise tööriistakast

15. november, 2021

Parimad loomemajanduse eksperdid Islandilt, Norrast ja Eestist panid pead kokku, kaasasid eksperte ka mujalt ning lõid loomemajanduse ja -ettevõtluse õppematerjalid ehk tööriistakasti, mida ülikoolid ja loomeinkubaatorid saavad kasutama hakata. 

 REGISTREERU

Loodud tööriistakastiga saab tutvuda 29. novembril kell 12:00-13:30 (EET) Zoomis, kus David Parrish (UK) annab ülevaate loomeettevõtjate tuleviku vajadustest ja sellest, mida neid toetavad organisatsioonid peaksid silmas pidama; Kaari Kiitsak-Prikk Eesti Muusikaakadeemiast, Juko-Mart Kõlar Viljandi Kultuuriakadeemiast ja Sten-Kristian Saluveer Balti Filmi-, Meedia- ja Kunstikoolist räägivad, millised on olnud nende kogemused ja näpunäited loomemajanduse ja -ettevõtluse õpetamisel. Loodud loomemajanduse ja -ettevõtluse tööriistakasti tutvustab Kristiina Urb (Estonian Business School).

Tööriistakastiga on oodatud tutvuma eelkõige ülikoolide esindajad, õppejõud, loomeinkubaatorite programmide loojad ja mentorid.

Loomemajandus on dünaamiline ja mõjukas valdkond, millel on oluline sektoriülene mõju. Kuna aga valdkond on suhteliselt noor, siis on iga panus teretulnud. Vajalike teadmiste ja sobivate tööriistadega varustatud kõrgkoolidel on oluline mõju kultuuri- ja loomemajanduse parandamisele ning seetõttu oligi ühise projekti eesmärk kõrgkoolidele need vajalikud vahendid ehk loomemajanduse tööriistakast anda. 

Loomemajanduse tööriistakast pakub kõiki vajalikke elemente uuendusliku loomeettevõtluse kursuse kokkupanekuks bakalaureuseõpilastele. Lisaks saab seda kasutada valikainete mooduli loomiseks näiteks MBA tudengitele ning ettevõtlusinkubatsiooni programmi kokkupanekuks inimestele, kes on huvitatud loomeettevõtlusega alustamisest (elukestev õpe).

Projekt on rahastatud EMP/Norra kõrghariduse koostööprogrammist.