PESA lastetool esindas Kopenhaagenis Eestit

19. november, 2013

DSC 0378Täna, 20. novembril selgus Kopenhaagenis rahvusvahelise loomemajanduse äriideede võistluse Creative Business Cup võitja. Eestit esindas PESA design’i meeskond, kes arendavad duširuumides kasutamiseks mõeldud lastetooli. Sel aastal viis 46 riigi hulgast võidu koju Horvaatia meeskond.

Kopenhaagen võõrustab kolmel päeval loomeettevõtjaid 46 riigist üle maailma. Esindatud on kogu Euroopa ja kaugeimad tulijad on Indiast ja Malaisiast. PESA meeskonda toetab koha peal Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet, kelle sõnul avati võistlus Taani ajaloolises börsihoones kusjuures sündmusele lisas pidulikkust Taanis resideeruvate suursaadikute kohalolu. “Teisipäeval toimusid projektide tutvustused zürii ees ning tagasiside meie projektile oli väga positiivne, kuigi kahjuks PESA finaali ei jõudnud,” lisas Leemet.

PESA tiim aga tuleb Taanist tagasi positiivsete kogemustega: “Siin on meil olnud suurepärane vōimalus kohtuda loomeinimestega üle terve maailma. Hea on näha, et olenemata sellest, millisest maailma nurgast tiimid pärit on, ikka leitakse kiiresti ühine keel ja elatakse üksteise edule kaasa kogu konkursi käigus. Saime ka väga palju positiivset tagasisidet ja väärtuslikke kontakte oma projekti edasiarendamiseks.” kommenteeris PESA design esindaja Anna Aleksejeva.

teddyCreative Business Cup 2013 võitjaks osutus Horvaatia ettevõtmine “Teddy the Guardian”, kes esitles maailma esimest nutikat kaisukaru. Tavalise kaisukaru välimusega mänguasi on tegelikult nutikal tehnoloogial põhinev lapse tervist monitooriv seadeldis, mis edastab vajalikku informatsiooni digitaalsel kujul. Rohkem infot toote kohta leiab aadressilt http://teddytheguardian.com/

PESA lastetool sündis Anna Aleksejeva Kunstiakadeemia magistritöö tulemusena, proovides lahendada paljude lapsevanemate muret väikelapse hooldamisel avalikes pesemisruumides nagu ujulad, spaad ning tervishoiuasutused. Maailmas unikaalne tool on mõeldud lastele vanuses 2 – 12 kuud ning on ergonoomiline, turvaline ja hügieeniline. 2012 aasta sügisel võitis PESA Loov Eesti tootearenduse nädalalõpu võistluse TeamLab ning jõudis edukalt ettevõtluskonkursi Ajujaht finaali. Creative Business Cup võistluse eestipoolse partnerina valis Loov Eesti PESA designi Eestit esindama ka rahvusvaheliselt.

Vaata osalejate videosid siit:: http://www.creativebusinesscup.com/nationalwinners