PESA töötab täistuuridel

24. jaanuar, 2012

loovpesa_colorAlates möödnud aasta sügisest on Loov Eesti virtuaalne tootearenduskeskkonnas PESA käinud hoogne töö.  Programmiga on liitunud kakskümmend innovaatilist tootearendusprojekti üle Eesti.


Üldistades võib täna öelda, et tegemist on mööbli-, tekstiili- , arendavate mängude ning uudseid tehnilisi lahendusi nõudvate toodetega.  Tootearenduskeskonna programm koosneb viiest moodulist ning iga mooduli raames pakutakse veebipõhiseid koolitusi ja konsultatsioone.  Pesalisi toetavad nende tegemistes lisaks meeskonnaliikmetele ja koolitajatele ka virtuaalsed managerid.

Täna, mil pool programmist on läbitud, saame öelda, et senine tegevus on vilja kandnud.  Septembris ja oktoobris  töötasid meeskonnad oma ärimudelite kallal Indrek Maripuu juhendamisel, novembris ja detsembris keskenduti tootearendusele ning õpetust jagas Martin Pärn.  Jaanuarist on fookus turundusel, kus peakoolitajaks Anu-Mall Naarits.  Programmis osalejad on endiselt motiveeritud ja vaatavad lootusrikkalt tulevikku, sest projektid on arenenud jõudsalt. Lisaks põhiprogrammile on PESA asukatel  olnud võimalus endid täiendada intellektuaalse omandi õiguslikes küsimustes, Silja Elunurme loengus ning  äriplaneerimise  tarkvara iPlanneri kasutamise koolitusel Jaak Lepiku juhendamisel.pesa_kokkutulek_2011-1

Pesakate tagasiside programmi virtuaalsele formaadile on olnud valdavalt positiivne, hinnatakse kõrgelt võimalust tegeleda materjali omandamisega ajast ja kohast sõltumata. Väärtustlikeks peetakse koolitajatega peetavaid on-line konsultatsioone Skype vahendusel ning ladusat koostööd manageridega.   Samuti kodutöödele saadavat tagasisidet, mis on peamiseks sisendiks projektide arendusse.

Loov Eesti on pidevalt täiendanud virtuaalset platvormi ning tänulik esimese aasta asukatele, kellelt saadud tagasiside meil seda tööd teha võimaldab.

Järgnevatel kuudel pakume kirjutame igas Loov Eesti uudiskirjas ühest PESA asukast ning põnevast projektist, mis PESAs parajasti küpseb.