PESA Virtual Academy oli õigel ajal õiges kohas

15. aprill, 2020

„Kes oleks võinud 2011.aastal, kui PESA veebipõhise inkubatsiooniprogrammiga alustasime, arvata, et ühel päeval on see ainus viis inkubatsiooni läbi viia,“ ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet. 

Möödunud aastal alustasime rahvusvahelise programmi pakkumist Gruusias  ja lõime kohalikele startup-idele mõeldes PESA Virtual Academy. Võtsime vastu 15 väga eripalgelist ettevõtet, kes tegelevad meditsiiniturismist kuni  3D mudelite loomisega reaalainete õpetamise tarbeks.

 Programm alustas tööd jaanuaris esitlusoskuste koolitusega. Järgnesid põhjalikud videokoolitused osanikevahelistest suhetest, ärimudelist, storyrellingust, müügist, klienditeekonnast, fundraisingust jt teemadel. 12 nädala vältel vaheldusid videokoolitused kohapealsete mentorsessioonidega. Oma teadmisi ning tagasisidet projektidele jagasid Tbilisis Ragnar Siil, Indrek Põldvee, Jelena Žovnikova, Aive Hiiepuu ning Markko Karu.

Aprilli alguses kolisid ka  kohapealsed mentorsessioonid  eriolukorraga seoses internetti. „See muutus ei olnud eriti keeruline, sest veebis oldi harjunud juba õppima ja Skype teel sai mentoriga oma asju pikemaltki arutada,“ ütles PESA Virtual Academy juht Kersti Kilg.

Viimasel virtuaalsel mentorsessioonil käsitleti peamiselt ärimudeliga seonduvaid probleeme. Seoses ärikeskkonna väga kiire muutusega tuleb enamikel projektidest täpsustada oma äriplaani, et viia see vastavaks kujunenud keskkonnaga. Siiski on ettevõtjad positiivselt meelestatud ning tuleviku osas lootusrikkad.

Programm on väga hästi  vastu võetud. Ja seda mitte ainult selle loojate, vaid ka osalejate arvates. Mõned väljavõtted osalejate tagasisidest:                         

        – koolitajate poolt pakutud teadmised olid praktilised ning viljakad;
        – koolitajate tagasiside ning ettepanekud olid väga abistavad ning arusaadavad;                  

       – kogu programm oli huvitav ning kasulik;

     – ootame kogemusi ka Eesti startup-idelt, kes tegutsevad samas valdkonnas

Kindlasti on ka arenemisruumi – saame edaspidi rohkem tähelepanu pöörata küsimusele, kuidas ettevõtja karantiini tingimustes hakkama peaks saama. Keerulises majandusolukorras vajame kõik kiiret reageerimist.

Programm jätkub veel esitlusoskuste lihvimisega, et peagi esineda rahvusvahelise investorite žürii ees.

Projekti rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest