PESAl pool programmist läbitud
Praeguseks on Loov Eesti veebipõhises tootearendusprogrammis osalevad meeskonnad läbinud pool koolitustsüklist. Oma panuse on andnud koolitajad Indrek Maripuu ja Sixten Heidmets, ees ootavad veel turundus, finantseerimine ja juhtimine.
Juba kolmandat aastat pakub Loov Eesti 9-kuulist tsükkelkoolitust neile, kel on konkurentsivõimeline tooteidee, kuid kes vajavad suunamist ning tuule tiiba saamiseks nõuandeid professionaalidelt.
PESA programm pakub alustavatele tooteideede autoritele head võimalust oma tooteidee proovile panna. Programmi iseloomustab paindlikkus, mis on kättesaadav osalejatele olenemata asukohast. PESA programm ei piira asukoht ega aeg, mistõttu sobib see eriti neile, kellel on ambitsioon ja tahe, kuid kes soovivad näiteks põhitöö kõrvalt oma tooteideed testida ning saada konsultatsiooni oma ala parimatelt professionaalidelt. Samas nõuab tihe programm pidevat pingutust ning proovilepanekut.
Kui sul on hea tooteidee, nõuab see ka head ärimudelit, läbimõeldud tegevuskava, põhjalikku tootearendust ning väljapaistvat turundust.
Põhilised proovikivid alustavatele ettevõtjatele loomemajanduse valdkonnas on hirm ettevõtlusega alustamise ees, vähesed teadmised finantsvaldkonnast, enda positsioneerimine kohalikul turul.
Oma tootega välja tulemine nõuab põhjalikku turuanalüüsi, oma nišši leidmist ja oma identiteedi väljatöötamist, mis sobiks sihtgrupi profiili ja eelistustega.
Tootearendus nõuab spetsiifilisemat lähenemist ning projektist lähtuvat konsultatsiooni. Tuleks veenduda, et pakutav toode lahendab kliendi jaoks probleemi.
Programmiga liitunud meeskonnad on erineva tausta ning tegevusvaldkondadega. PESA programmiga on liitunud taaskasutusel põhinevad kohvipakenditest toodetavad rahakotid ehk keskkonnsõbralik upcycling projekt My Trashious, lemmikloomadele mõeldud disainsööginõud, nutikaid lahendusi pakkuvad tooted nagu näiteks digitaalne koduohutuse abivahend nägemispuuetega inimestele või nutikas kandekott SmartBag, mis aitab meeles pidada, et kõik vajalikud asjad saaksid kodunt lahkudes kotti pakitud. Moedisaini esindavad Eesti-Soome jalatsiprojekt Kuula + Jyhlä ja spetsiaalne joogariiete kollektsioon Yoga Couture. Sisekujundusvaldkonna ja tootedisaini valdkonnast leiab Johanna Tammsalu keraamilised disainlambid, ja unikaalsed puidust Muinasmööbel toidunõud, mis kombineerib eritehnoloogiaid ning plastiklukkude abil kombineeritavad padjad Billow.
Lisaks koolitajatele on meeskondadele toeks individuaalsed mentorid Kristel Kivi, Enn Kerner, Indrek Ait, Indrek Orav, Valmar Valdna, Tiina Keskküla ja Ott Sarapuu.