Täna saab kuulata eksperimentaalarhitektuuri pioneeri ja tippõppejõudu Achim Menges’t

27. september, 2012
EKA AVATUD LOENGUTE arhitektuuri sarjas astub täna, 27. septembril kell 19.00 üles saksa eksperimentaalse arhitektuuri pioneer Achim Menges loenguga “Materjali tehe” (Material Computation).  Seekord toimub avatud loeng Teaduste Akadeemia saalis (Kohtu 6, Tallinnas).
Achim Menges on Stuttgarti ülikooli arvutustehnoloogia instituudi juht (varsemalt on seda instituuti juhatanud arhitektuuri vanameister Frei Otto), Harvardi ülikooli GSD ja Londoni arhitektuuriühingu arhitektuurikooli (AA) õppejõud.
EKA AVATUD LOENGUTE Arhitektuuri sarja ühe kuraatori Veronika Valgu sõnul on Achim Menges eksperimenteeriv arhitekt, kes uurib elu ja selle vormide geomeetriaid ning käitumismustreid nagu bioloog.
“Ta võtab appi arvutustehnoloogia: tarkvara aitab tal kogetu süstematiseerida, et looduse loogika algoritmiliste “masinate” keelde tõlkida. Vorm on loogika võrsumine, ilmnemine, mitte selle jõuga mateeriale peale surumine.  Arengubioloogia ja arhitektuuri ühendajana on Achim Menges samaaegselt nii biomimeetilise inseneeria “maadeavastaja” kui tõsine materialist,” kirjeldab Valk.

Põhjalikumalt saab avatud loengute arhitektuuri sarjast ja Achim Mengesest lugeda 15. septembri Eesti Päevalehes, samuti tänases 25. septembri Päevalehes, kus Veronika Valgu intervjuu keskkonnateadliku arhitekti ja loengusarja külalise Haakon Rasmusseniga.
“Achim Menges on “leiutaja” selle sõna parimas tähenduses, kelle projektid sünnivad suures osas tänu laboratoorsele tööle ja kõrgtehnoloogilistele materjalikatsetustele. Mengese tööd keskenduvad uute tehnoloogiate generatiivsele võimele mõjutada ruumigeomeetriat vastavalt materjalide omadustele ja käitumisele erinevates keskkonnatingimustes. Ta on teadustöö baasil valmis ehitanud mitmeid prototüüpe ning katsetanud nende vastupidavust ja toimimist päriselus, millest on kasu kogu arhitektuurivaldkonna arengule,”  võtab Veronika Valk kokku Mengese kompetentsi.