Tartu loomemajanduskeskuses alustab sügisest üheksa uut loovettevõtet

01. juuli, 2010
Tartus alustavad inkubatsioonikeskuses sügisest tegevust ettevõtjatena teiste seas noored muusikud, it-ja arhitektuuriettevõtjad ning filosoofiaettevõtja. Read More
Sügisel kahekümnest taotlejast loomemajanduskeskusesse avalduse teinud noorest ettevõtjast alustab kahe-aastase lepinguga tööd üheksa ettevõtjat. „Noored näevad oma arengupotentsiaali erinevates niššides, samuti pikemat perspektiivi oma tegevuses. Kõik need on missiooniga ettevõtted, mitte kiire rikastumise sooviga tehtud,“  ütles Tartu linnavalitsuse ettevõtlusosakonna juhataja Malle Blumenau, kommenteerides hindamiskomisjoni hindeid. 
Veebruaris välja kuulutatud inkubatsiooniteenuse konkursile esitas taotluse üle 20 tulevase ettevõtja, kes läbisid kahekuulise äriplaani koolituse ning koostasid seejärel asjatundjate abil oma äriplaani. Loomemajanduskeskuses alustavad sügisest üheksa uut ettevõtet.

Tartus alustavad sügisest tegevust  muusik Mari Kalkun, maastikuarhitektid Liina Einla, Kerli Irbo, Jaanika Sokman ja Terje Ong, disainer Karin Kuum, maastikukujundaja Joel Aljes, rõivadisainer Tiina Teder, portselanimaalimise võimalust pakkuv Mariliin Kindsiko, filosoof Indrek Haas, maalikunstnik Indrek Ulm ja IT-ettevõtjad Kaarel Tark ja Martin Polikarpus, kes jagavad ka näpunäiteid ja meelelahutuse valdkonnas.  

Loomemajanduskeskuse koolitusjuhi Juta Kuhlbergi sõnul on uued inkubandid
säravad ja suure potentsiaaliga tegijad, Blumenaud  üllatas eelkõige komisjoni noorte inimeste heade ja loomingulinie ideede esitus, hea arutlusvõime ning usk oma äriideesse.

Uus inkubatsiooniteenuse konkurss kuulutatakse välja sügisel.