TeamLabi võiduprojektiks tunnistati RFID kaarte koondav Driftband

17. märts, 2013

TeamLab Driftband 2013Nädalavahetusel viiendat korda toimunud tootearendusele pühendatud TeamLabi võitjaks kuulutati RFID kaarte koondav Driftband. Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite ettevõtlustoe vääriliseks tunnistati lastele mõeldud arendav tekimäng.

 

16-17. märtsil toimunud viiendal TeamLabil kogunesid taas insenerid, disainerid ja turundajad, et üheskoos uusi tooteideid arendada. Enam kui kümnest esitletud ideest arendati edasi kuute projekti, mille meeskonnad kahe päeva jooksul tooteideed ning ärimudelit arendasid.

“On põnev vaadata, kuidas meeskonnatöö ning mentorite toe tulemusena  tooteidee turutingimustele sobivaks formuleerub. Tooteideede kvaliteet oli väga kõrge ning need omasid reaalset turupotentsiaali,” kommenteeris Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet osalenud projekte.

Võidutöö puhul hinnati reaalse probleemi lahendust Ühiskaardi ning teiste kiipkaartide kasutamisel ning idee on kergesti teostatav ilma suurte investeeringuteta. “Tekimängu puhul hinnati kasutusmugavust ja sihtrühma vajaduste teadvustamist ning inkubatsioonitugi annab projektile tänases staadiumis kindlasti tugeva tõuke. Ära märgiti ka Softhanbo võitluskunstides kasutatavaid senisest turvalisemaid treeningvahendeid, mis on juba leidmas oma turuniši,” rääkis Leemet.

Meeskondi konsulteerisid oma ala parimad eksperdid Tallinna Ettevõtlusinkubaatoritest: Mart Brauer, Peeter Mõistlik ning Urmas Reikop; disainer Veiko Liis disainibüroost Taikonaut, Juri Nosach TTÜ Innovatsioonikeskusest ning Peter Tapio ja George Iliev Atanassov Aalto Ülikooli Design Factory’st.

Toome teieni projektide kirjeldused on teie ees. 

Uue generatsiooni jalanõud

Jalanõud on kombinatsioon aastasadu tuntud praktilistest jalanõudest – viltidest ja kalossidest. Vilditud Saapad kastetakse kummi sisse nõnda, et jalalabaosa on vettpidav. Saapad garanteerivad, et jalad on igasuguse ilmaga soojad ja kuivad.  Toode on suunatud inimestele, kel on võimalik käia jala – kesklinna elanikele, jalgratturitele, väikelaste emadele. Turupotentsiaal on loojate sõnul suur, sest sarnaseid tooteid täna turul ei ole. Konkurentideks on täna matkasaapad, mis on oluliselt raskemad ning ebamugavamad.

RFID kaartide lahendus Driftband

Meeskond pakub alternatiivi Ühiskaardi kasutajatele, mis on täna teatud olukordades väga ebamugav. Plaan on eraldada RFID kiip kaardist ning kastutada seda käepaelades või kellarihmades. Toode on on võimalik valmistada kliendi vajadustest ning maitse-eelistustest lähtuvalt, sobides nõnda koolilastele, hipsteritele ning kasvõi kõrgmoe austajatele. Rihmale saaab lisada ka teisi mikrokiipe, nt. asutuse uksekaardid jms.

Tekimäng

Lapsed tahavad alati midagi ehitada- onne ja koopaid diivanipatjadest ja muudest. Alternatiivina pakutakse pehmeid mänguklotse, millest saab ehitada maju ja kujundeid, mis arendavad laste peenmotoorikat ja loovust. Toode on mõeldud lastele vanuses 3+, on pehme ning masinpestav. Mõeldud müügiks mänguasjapoodides, e-poodides, samuti sobib hästi mängutubadesse ja haridusasutustesse üle maailma.

Softhanbo

Tegu on võitluskunstistes kasutatava treeningvahendiga, mis traditsiooniliselt on tehtud kõvast materjalist nagu puu, millega treenides on vigastuste oht suurem. Softhanbo pakub pehme kattega käsitsivalmistatud autentseid alternative, mis on oluliselt turvalisemad. Kuju, edasiantav tunne treeningul ja omadused on sarnased originaalile ning on seni kasutajate poolt hästi vastu võetud. Toode sobib ligi 10 erineva võitluskunsti harrastajale, kellest nt. Bujinkan’i harrastajaid on maailmas ca 210 000. Turgu nähakse harrastajate hulgas üle maailma.

Linnupette lusikad

Ene Raua loodud lusikate inspiratsiooniks oli loodusvormide visandite järgmine. Vanade kommete kohaselt tuli rändlindude saabumisel hommikul kodust väljudes võtta väike toidupala, muidu petab esimese linna hääl põllumehe ära. Täna on tooted müügis 7 galeriis kuid eesmärgiks on turundada toodet äriklientide ning restoranide seas. Toote tarbija on tegelikult gurmaan, kellele einestamine on oluline rituaal.  

Juhtmevaba purskkaev

See projekt lõpuesitluses ei osalenud, kuid idee väärib sisekujunduslikust aspektist kindlasti äramärkimist. Tegemist on tänapäeva ehitistesse ning sisekujunduslahendustesse sobiva disainiga juhtmevabade purskkaevudega, mis ühtlasi lahendaks esteetiliselt kuivad õhuga seotud probleemid ning sobiks ruumilahenduses hästi Feng-shui austajatele.

Soovime omalt poolt kõikidele projektidele edu ning ootame uusi häid ideid järgmistele Team

Rahvusvahelist TeamLabi tootearendus- ja ärimudeli nädalalõppu korraldavad Loov Eesti, Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid, innovatsioonikeskus Mektory, Garage 48 ja Eesti Kunstiakadeemia.

Ürituse korraldamist toetab EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.