TeamUp! tootearenduspäeva võitis tervise reaalajas jälgimise süsteem

06. detsember, 2011

altLaupäeval, 3. Detsembril toimus Tallinnas TTÜ Tudengimajas Loov Eesti ja Startup Garage ühisprojektina tootearenduspäev TeamUp!, mis tõi kokku disainerid, insenerid ja turundajad. Tööka päeva lõpuks pidas zhürii esimese koha vääriliseks Mairo Leieri algatatud tervise reaalajas jälgimise süsteemi.


Tootearenduspäev toimus edukalt teist korda, viies kokku erinevad osapooled, keda on vaja ühe toimiva ettevõtte sünniks ja arenguks. Kohapeal  esitleti arvukalt teostust ootavaid ideid, millede kallal vastsündinud meeskonnad terve päev töötasid. „Projektide puhul hinnati lisaks idee innovaatilisusele ja terviklahendusele ka äriplaani realistlikkust ja meeskonna jätkusuutlikkust. Tervisliku olukorra jälgimise süsteem võimaldab kontaktisikul jälgida reaalajas näiteks vanurite enesetunnet ning reageerida koheselt terviserikkele. Täna taolist alternatiivi turul ei ole,“ rääkis Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

teamup 3.12

Võitjameeskonda pärjati võimalusega osaleda konkursiväliselt virtuaalse tootearenduskeskkonna PESA programmis, mis pakub intensiivset koolitus- ja arendusprogrammi esmärgiga toode reaalselt lühikese ajaperioodi vältel jaeturule tuua. „Tihtilugu ollakse mures haige lähedase tervise pärast, kes ei ole ise võimeline alati abi kutsuma. Täna on turul vaid manuaalsed abi kutsumise seaded, mis ei pruugi igas olukorras olla piisavad. Näeme PESA programmis osalemises võimalust arendada välja toode, mis jääb pideval kandmisel märkamatuks, on samas ihtne käsitseda ning on võimeline automaatselt tuvastama erinevaid terviseprobleeme. Meie eesmärgiks on jõuda tootega lisaks Eesti ja Balti riikide ka Skandinaavia turgudele, kus inimeste tervise teadlikkus on keskmisest suurem.“ selgitas tervise reaalajas jälgimise süsteemi idee autor Mairo Leier.

TeamUp! tootearenduspäeva korraldavad Loov Eesti, Startup Garage, Tallinna Tehnikaülikool ja Eesti Kunstiakadeemia. Ürituse korraldamist toetab EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. Järgmine tootearenduspäev toimub 2012 aasta kevadel.