Teater tõstab naftaplatvormil turvalisust

14. september, 2010

Kui ConocoPhillips, üks suurimaid energiaettevõtteid USA-s, saadab oma naftaplatvormi 50 töötajat teatrikursusele, siis pole see pelgalt meelelahutus. Eesmärk on õpetada osalised omavahel suhtlema. Kõlab triviaalselt, ent ebapiisav või vigane kommunikatsioon võib energiasektoris töötades, iseäranis naftaplatvormil, viia vigastusteni või seada ohtu elusid. Norra loominguline kollektiiv Splint og Kulturkompaniet aitab teatraalsete rollimängude abil leida kommunikatsiooni valukohad ja selliselt tõsta töötajate turvalisust.

Teddy Broadhurst ConocoPhillipsist selgitab, et sageli kipub ohutus kannatama just seetõttu, et inimesed  ei soovi tõstatada keerukaid teemasid ja osutada kaastööliste vigadele. Kardetakse arutada probleemseid asju, sest kardetakse teiste reaktsiooni.  „Suhtlustreeningute käigus on selgunud, et sellised hirmud on valdavalt alusetud, kuid võivad samas põhjustada olulisi ohutusnõuete rikkumisi,“ kirjeldab Broadhurst teatrikursuste vajalikkust.

„Kutsuda kamp naftaplatvormi töölisi suhtlemise treenimiseks teatrit mängima, tundus olevat paras pähkel“, meenutab ettevõtmise aastatetagust algust Norra trupi loominguline juht ja asutaja Cathrine Brun. „Nüüd teame, et just teater sobib selleks ideaalselt!“

Õnnetusjuhtumite sagedus on USA energiakompaniis nn isikliku turvalisuse kursuste algusest alates vähenenud 75%.

Splint og Kulturkompaniet korraldab sarnaseid kursusi näiteks ka Statolile, BP-le ja Hydrole.