Tegevust alustab Entrum’i loomemajanduse labor

24. november, 2010

alt 27. novembril 2010 toimub Jõhvi Kontserdimajas noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammi ENTRUM  2. sessioon “Õpi seadma eesmärke!“

Sessiooni raames viiakse läbi loomemajanduse labori esimene meistriklass, mida juhendab Kaire Jakobson, kunstipoe Õnneküpsis juhataja ning Rotermanni Loovala üks asutajatest. Külalisteks on Georg Poslawski EAS-i Loomemajanduse programmi koordinaator, Ele-Mall Vainomäe Tallinna Loomeinkubaatorist ja moedisainer Oksana Tandit.

Meistriklassi eesmärk on tuua välja seosed loovuse ja ettevõtluse vahel ning eelkõige viia noorteni sõnum, et üks ei välista teist. Räägitakse teemal, mis on loomemajandus ning tutvustatakse antud valdkonna ettevõtteid.

Entrum’is osalemiseks tuleb noortel moodustada 4-5 liikmelised meeskonnad ning registreerida oma ettevõtlust arendav idee aadressil www.entrum.ee, hiljemalt 3. detsember 2010. Seejärel hakkavad meeskonnad tegema koostööd esitatud ideede elluviimiseks. Loomemajanduse alal aitavad neid TallinnMusicWeek meeskond eesotsas programmi patrooniga Helen Sildnaga, PÖFF korraldajad, muusik Andres Kallastu, näitleja Aleksandr Ivaškevitš, laulja ja muusik Piret Järvis.

Parimad ettevõtlikud algatused loomemajanduse valdkonnas kuulutakse välja 18. mail 2010 toimuva konkursi “Olen ettevõtlik!” gala-kontserdil Jõhvis.

Entrum on Eesti Energia initsiatiiv noorte ettevõtlikkuse arendamise valdkonnas, millega liitusid Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja EAS.

Entrum’i loomemajanduse labori põhipartner on Loov Eesti.

Entrum’i loomemajanduse labori 2. sessioonile on registreerunud üle 350 noore Ida-Virumaalt.