InnoLab: Tekstiilijäätmete kasutamine oma loomingus loob käsitöölistele uued võimalused

23. märts, 2018

29. märtsil kell 14 toimub Narva Käsitöömajas loome- ja aktiivsete inimeste innovatsioonilabor ehk InnoLab. Töötoa viib läbi Kärt Summatavet, diplomeeritud ehtekunstnik, kellel on doktorikraad disaini alal. Kärt õpetab toodete disaini ülikoolides ja üle maailma, Soomest Hiinani.  Üritusel arutatakse, miks traditsiooniline käsitöö on taandumas ning miks on kogumas aina rohkem populaarsust upcycling(ingl. k. väärindav taaskasutus). InnoLab on eelürituseks aprillis toimuvale häkatonile “Looming ettevõtlusesse”.

Ida-Virumaa loomemajanduskeskuse juhi Jana Pavlenkova sõnul on tänapäeval arenenud maades ringmajandus, mille eesmärk on jäätmevaba ühiskonna loomine, aina enam fookuses. Ringmajandus on ressursitõhus majandusmudel, kus ühe ettevõtte jaoks mittevajalikud jäätmed on teise jaoks vajalik toormaterjal. Enda aja ära elanud asjadele uue väljundi leidmise idee on tuttav paljudele – selle alla kuulub mööbli tegemine euroalustest või vanade tekstiilmaterjalide kasutamine lapitehnikas.

InnoLab on inspiratsiooniüritus, millest on oodatud osa võtma kõik huvilised, sealhulgas loomeinimesed ja erinevate käsitöö valdkondade esindajad, kes soovivad laiendada oma teadmisi ringmajandusest ja disanist ning leida uusi ideid ettevõtluseks.

Töötoa jooksul on kõikidel osalejatel võimalus kujundada oma loomingulist ideed ning saada värsket informatsiooni uute trendide ja võimaluste kohta loomemajanduses.

InnoLabile järgneb häkaton “Loomekunst ettevõtlusesse”, kus mentorite käe all saavad osalejad juba praktikas rakendada oma oskusi ja teadmisi nii ringmajanduslike lahenduste, kui ka uute ärimudelite loomisel. Osalejad töötavad kahe päeva vältel prototüüpide ja oma toote pilootlahenduste loomise kallal.

InnoLabile saab end registreerida nii meeskonnana kui ka üksikosalejana. Üritus toimub eesti ja vene keeles. Registreerimine: http://bit.ly/2DDMKJ2

Ürituse korraldajad on Loov Eesti, Ida-Viru Loomemajanduskeskus ja Textileinventory.  InnoLab on osa “Loov Eesti+Maa” programmist, mida toetavad EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ja Briti Nõukogu.