Tõnis Liivamägi kutsub tootearenduspäevale TEAM-UP

08. märts, 2011

altTõnis Liivamägi on tõenäoliselt edukaim tootearendaja Eestis, kes töötas iseenda vajaduse rahuldamiseks välja lisajupi peegelkaameratele eesmärgiga efektiivsemalt filmida (www.lcdvf.com).

Prototüüpide testimiseks kasutas Tõnis Hollandi ettevõtte (www.shapeways.com) 3D printimise teenuseid, valas esimesed tooted kodus ise ning tänaseks müüb partnerite abiga neid üle maailma umbes 200 tükki nädalas. Ütelge veel, et Eestist ei ole võimalik füüsilise tootega maailma tasemel äri teha.

Tõnis on üks Loov Eesti ja Startup Garage poolt tootearendajatele korraldatava ürituse mentoreid, kes tuleb oma kogemust teistega jagama. Küsisime temalt mõned kiired küsimused:

1. Mis on teie jaoks selle ürituse eesmärk?
Näidata, et loomine ei pea olema alati kallis, raske ja aeganõudev. Toimumas on uue aja tööstusrevolutsioon ja seda ei tasu maha magada. Kui on koos õiged inimesed, õige suhtumine ja eesmärk, siis on asjad tihti lihtsamad, kui need esialgu tunduvad. Parim praktiline ideearendus tehakse korraldajate abiga ka prototüübiks ning testitakse reaalsel turul, seega on see hea koht, kus oma kaua seisnud ideele võimalus anda.

2. Keda te sinna kõige rohkem ootate?
Teretulnud on kõik tootearenduse ideedega inimesed. Samas on igasse meeskonda vaja eri valdkondade esindajaid, seega on väga oodatud insenerid, disainerid ja turundajad. Kõige olulisem on soov mõelda suurelt ning pakkuda välja uusi lahendusi.

3. Kuidas see päev täpsemalt välja näeb?
Pärast päeva alustamist kerge snäki ja avakõnedega alustame ideede presenteerimisega. Kõik soovijad saavad mõne minuti aega, et oma ideed osalejatele tutvustada. Pärast kõikide ideede ära kuulamist on osalejatel aega omavahel kokku leppida, kes kelle meeskonnas olla tahab ning mis rolli ta seal täitma peab.

Pärast seda algab töö, mille tulemusi hakkame mentoritega õhtul hindama. Vaatame nii praktilisust, visuaali, tehnilist kirjeldust, turuülevaadet ja ka lihtsat ärimudelit. Pärast võitja valimist on ette nähtud vaba aeg kõikide osalejatega tutvumiseks ning päeva kokkuvõtete tegemiseks.

4. Mis saab sellest meeskonnast, kelle idee osutub parimaks?
Korraldajate abiga viiakse asi võimalikult kiiresti nii kaugele, et on võimalik valmis teha prototüüp ja seda reaalsel turul testida. Väga palju oleneb ideest, kuid kindlasti antakse endast parim, et sellest kasvaks välja jätkusuutlik ettevõte.

Täpsemalt loe SIIT

Kui soovid ennast viivitamatult kirja panna, siis kliki SIIA