Uues tootearenduskeskkonnas PESA saab tooteideed arendada igast Eesti paigast

31. august, 2011

altSeptembrikuus stardib Eesti esimene virtuaalne tootearenduskeskkond Loov Eesti PESA, kuhu saavad kandideerida kõik, kel head tooteideed, olenemata elu- ja asukohast. PESAga liitumiseks saab avaldusi esitada nädala jooksul.

 

Kui seni on inkubatsiooniteenust pakutud suuremates Eesti linnades Tallinnas, Tartus ja Viljandis, siis selle aasta sügisest on ettevõtlusinkubaatorite poolt pakutavaid teenuseid tootearenduse valdkonnas võimalik kasutada virtuaalsel kujul läbi interneti ükskõik millises Eesti paigas. Aasta kestev programm koosneb viiest etapist ning programmi esimese aasta lõpuks on seatud eesmärk tooteid Eesti turul müüdavaks arendada ja omada eksporditurgudele sisenemiseks juba esimesi reaalseid kontakte. Avaldusi saab esitada veel kuni 7. septembrini.

„Seni on ettevõtlust toetavad ja arendavad tugiteenused olnud koondunud suurematesse linnadesse ja eeldanud ka füüsilist kohaolekut. Usume, et häid tooteprojekte luuakse kõikjal üle Eesti ning soovime pakkuda sobivat väljundit uute innovaatiliste toodete sünniks ja ekspordiks. PESA programmi ootame kandideerima kõiki, kellel on läbimõeldud tooteidee, ettevõtte olemasolu ei ole esialgu primaarne. Programmi vastu võetud projektidele pakume tuge nii tootearenduse, turunduse kui ettevõtte igapäevase juhtimise valdkonnas,“ selgitas Loov Eesti tegevjuht ja PESA ettevõtluskonsultant Eva Leemet.

Virtuaalsesse tootearenduskeskkonda on juba valitud esimesed 7 asukat – head tooteideed, millest aasta jooksul vormitakse kogenud konsultantide ja mentorite käe all läbilöögivõimelised tooted. „Kuna meie tänastele toodetele pakub juba turundustuge Loov Eesti Pood, siis olen Loov Eesti tegemistega päris hästi kursis,“ rääkis lemmikloomadele disainitud sööginõusid tootva ettevõtte DePeDi esindaja Mariliis Vahtra, kes on ka üks PESA värsketest asukatest. „PESA programmilt ootan eelkõige abi tootedisaini edasisel arendamisel ning kindlasti abi turundamisel, mis on paljudele loomeettevõtjatele komistuskiviks. Suurem eesmärk on jõuda oma toodetega ka eksporditurule ning mul on hea meel, et meie tooted programmi sobisid,“ lisas Vahtra.

Loometoodete arendamist toetav PESA programm pesa.looveesti.ee koondab info ettevõtlusest, tootearendusest, investeeringutest ja eksportturgudest. Viieetapilist aasta kestvat programmi juhendavad professionaalsed koolitajad sh. Anu-Mall Naarits (Eesti Marketingi Instituut), Indrek Maripuu (Arendussahtel) ja Martin Pärn (EKA). Projektimeeskondadele on toeks personaalsed managerid.

Avaldusi võetakse vastu 7. septembrini aadressil helen@looveesti.ee

Lisainfo: pesa.looveesti.ee

Virtuaalse tootearenduskeskkonna PESA tegevust toetab EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Loe ka: Veel jõuad! Loov Eesti virtuaalne tootearenduskeskkond PESA võtab avaldusi vastu 7. septembrini

Virtuaalse tootearenduskeskkonnaga liitunud saavad personaalse manageri

Äripäev: PESA ootab – vahet pole, kas oled Tallinnast või Obinitsast