Uus mobiiliäpp WalkTalk aitab keeleõppijad praktiliste dialoogidega

19. november, 2018

Novembrist on kõigile tasuta kättesaadav uudne keeleõppelahendus WalkTalk, mis pakub asukoha põhiselt sobivaid eestikeelseid lauseid, millega vestlust alustada. Rakendus on peamiselt suunatud Eestis töötavatele välismaalastele ja vene keelt emakeelena kõnelevatele eestimaalastele.

„Akadeemilised uuringud on tõestanud, et miski ei aita omandada keelt paremini, kui igapäevane suhtlemine loomulikus keskkonnas. Samas on keeleõppijatele suurim väljakutse alustada omandatava keele kasutamist klassiruumist väljaspool. Me kõik teame seda tunnet, kui ebamugavas olukorras on õpitu kõik peast pühitud. Siin tuleb appi meie mobiilirakendus WalkTalk: ole sa poes, kohvikus või bussis – mobiiltelefon pakub GPSi abil asukoha põhiselt Sulle lauseid, et saaksid vestlust alustada ja ennast eesti keeles sobivalt väljendada,“ selgitas WalkTalki partner Tarvo Sarmet.

Rakenduse pakutavaid lauseid on võimalik mobiiliekraanil sirvida ning soovi korral  kuulata ka sõnade hääldust. Veel lubab rakendus märkida kasutajale sobivad väljendid ja peita ära need, mis juba selgeks on saanud.

„Tahan rõhutada, et WalkTalk ei ole tõlkeprogramm. Meie eesmärk ei ole inimest kinnistada tehnilise abivahendi külge, vaid just vastupidi – eesmärk on aidata inimestel vabaneda abivahenditest ja muutuda iseseisvaks keelekasutajaks, kellele avanevad seeläbi uued võimalused,“ rõhutas Sarmet. „WalkTalk on abimees taskus, see julgustab igapäevatoimingute käigus väikestes dialoogides kasutama eesti keelt, et samm-sammult muutuda iseseisvaks keelekasutajaks. Soovitame WalkTalki kõigile, kes on eesti keele õpingutega kunagi alustanud ja soovivad tõusta tasemele B1,“ lisas ta.

Mobiilirakendus on kättesaadav lehel: www.walktalk.ee „Rakendust ei pea äpina telefoni laadima, see töötab nutitelefoni veebilehitsejas. Samas soovitame lehe ikoonina oma nutitelefoni ekraanile salvestada, et rakendus oleks alati käepärast,“ soovitas Sarmet.

Keeleõpperakenduse WalkTalki kasutamist toetab Integratsiooni Sihtasutus, tänu millele on selle eesti keele õppimise funktsioon tasuta kättesaadav kõigile 2019. aasta lõpuni. „Meil on hea meel, et eesti keele omandamiseks on lisandunud klassiruumivälist mitteformaalset õpet toetav lahendus “ oli INSA juht Irene Käosaar optimistlik.

WalkTalk idee sündis prototüüpimise rahastu Prototron kaasabil esimesel Ida-Viru häkatonil, mille WalkTalk võitis. „Prototron on toeks mitte ainult juba meie programmi kandideerinud tiimidele vaid ka neile, kes alles otsivad oma ideed ning teevad esimesi samme startup maailmas. Mul on ülimalt hea meel, et 2 aastat tagasi panid Swedbank ja LoovEesti õla alla ja aitasid korraldada häkatoni Ida-Virumaal. Selle piirkonna potentsiaal saab avaneda ainult siis, kui pakkuda seal tuge ja vastavaid tegevusi. WalkTalk on ehe näide sellest, et kuidas vajaliku suunamise ja meeskonna järjekindlus viivad sihile,“ ütles Prototroni tegevjuht ja Narva Loomekeskuse Objekt käivitaja Jana Pavlenkova.