Välkoeng reedel: Kuidas oma moebrändi turundada?

04. november, 2010

alt

Loov Eesti, Fashion Week ja Norden  esitlevad: välkloeng 5. novembril kell 15 Kirjanike Liidu majas, Harju tn 1. Ökobrändi Globe Hope juht Seija Lukkala räägib, kuidas oma moebränd luua, kuidas seda turundada ja tootmist organiseerida.
Seija Lukkala on Globe Hope’i tegevjuht ja asutaja. Globe Hope’i rõivastes ja aksessuaarides kasutatakse peamiselt taaskasutatavat materjali. Ettevõte on viimastel aegadel kasvanud, ja tänavu mais avati kaubamärgi esimene oma pood Helsingi kesklinnas. 

Seija Lukkala tuli mõttele luua ökoloogilist moodi 2001. aastal, kui ta kannatus katkes meeletut tarbimisvaimustust nähes.  Esimese kollektsioonini jõudis ta 2003. aastal Hope nime all. Ta esitles oma tooteid Helsingi moenädalatel ja need võeti vaimustunult vastu. Kollektsioon pälvis Soome ajakirjanduse tähelepanu ja ta sai kohe ka suure tellimuse Jaapanist.  Paari aasta pärast sai Hope’st juba Globe Hope.

Globe Hope on saanud mitmeid auhindu ökoloogilise moedisaini eest: Amnesty International’s Designer Of The Year (2005)  ja prestiižse Soome Kultuuriministeeriumi poolt välja antava  Soome Auhinna  2006. 2008. aasta algusest kannavad Globe Hope brändi tooted Soome Võtmelipu (Avainlippu) märki, mis antakse eeskujuliku tootmise organiseerimise  ja meisterlikkuse eest.

Praegu töötab Globe Hope’is üheksa täiskohaga töötajat ja ettevõtet hinnatakse kui kindlat partnerit. Erinevus teiste taaskasutatavat materjali kasutavate ettevõtete ja Globe Hope’i vahel seisneb  peamiselt tööstuslikumas lähenemises. Viimastel aastatel on Globe Hope’ist saanud tunnustatud ärikingituste tootja suurtele korporatsioonidele.

Globe Hope’i tiim ei karda uusi väljakutseid ja juba plaanitakse tegeleda ka sisekujundusprojektidega.

Kollektsioone müüakse  paljudes Euroopa riikides ja Jaapanis. Mais 2010 sai teoks Globe Hope’i meeskonna unistus –Helsingis avati esimene kauplus. Kauplus on otse loomulikult sisustatud  taaskasutatud mööbliga, mis algselt pärineb Nokia kummikutehasest.

Globe Hope’i toodete valmistamisel kasutatakse näiteks haiglate ja sõjaväe tekstiile, töörõivaid, lippe ja reklaamibännereid, purjeid, autode turvavöösid, kardinaid, laualinu, voodipesu ja palju muud sarnast.

Üritus on tasuta, pakutakse ka suupisteid. Lukkala räägib soome keeles, tõlk vahendab jutu eesti keelde.
Osalemiseks palume registreeruda 4. novembrini silja@looveesti.ee.

Vaata lisaks www.globehope.com