ERR: Valgusfestival tähistab 10. sünnipäeva

08. jaanuar, 2010

Valgusfestival tähistab 10. sünnipäeva, selle puhul tõi hispaania kunstnik Javier Nunez kaks Tuulemaa sotsiaalmaja meest õue poseerima omapärased valgusreklaamid peos.

Valgusfestivali korraldaja Indrek Leht ei tea, kas festival samal kujul veel kümme aastat toimub, pigem oleks tema hinnangul uut algust vaja, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Hea hoo valgusfestivali uue alguse otsimisele lükkas sisse Tallinn, kes Lehe sõnul vähendas järgmise aasta festivali eelarvet poole võrra. Seetõttu on järgmised festivalid ilmselt vaid tudengitööde päralt.

Tudengitöid näeb ka sel aastal, kuid esinevad ka profesionaalsed kunstnikud meilt ja mujalt. Raoul Kurvitz valmistus täna pärastlõunal disainigaleriis oma enda muusikavideo taustal loengut pidama. Rituaalse loengu pealkiri on “Darkness Darkness ehk pimedus pimedus”.

16. ja 17. jaanuaril toimub Kalasadamas ja Mustamäel traditsiooniline vanadest jõulukuuskedest tuleskulptuuride põletamine. 30. jaanuaril kulmineerub talvefestival Kadriorus Tule ja Jää peoga.