Viis protsenti alustavatest ettevõtetest hakkab kohe eksportima

16. jaanuar, 2012

Viis protsenti alustavatest ettevõtetest suudab juba esimesel tegutsemisaastal müüa tooteid või teenuseid välisturgudel. Teisel tegevusaastal välislaekumisi saavate uute firmade osakaal on juba kaks korda suurem, liginedes kümnele protsendile, näitab SEB 2011. aasta välisarvelduste statistika.


„Kui veel 2009. aastal oli rahvusvaheliselt tegutsevate uute ettevõtete seas rohkem neid, kes tegid ülekandeid välismaale, siis praegu on ülekaalus ekspordist tulevad laekumised. Eelmise aasta kokkuvõte näitab, et välislaekumisi saavate alustanud ettevõtete arv ületab välismakseid tegevate alustanud ettevõtete arvu 26 protsendi võrra,” märkis SEB jaepanganduse juht Eerika Vaikmäe-Koit.

2011. aastal alustanud ettevõtted paistsid silma suurenenud tegevusaktiivsusega. 17,6 protsendist 2011. aastal asutatud ettevõtetest said sama aasta jooksul aktiivsed arveldajad. Seda on neli protsenti enam kui 2010. aastal ja kaheksa protsenti enam kui 2009. aastal.

„Asutamise järgselt passiivseks jäävate ettevõtete osakaal oli 2011. aastal märgatavalt madalam, jäädes 19,5 protsendi juurde. Võrreldes 2009. aastaga on passiivseks jäävate uute ettevõtete osakaal vähenenud 50 protsenti. See tähendab, et ettevõtteid ei asutata riiulitele, vaid reaalseks äritegevuseks. Võib öelda, et barjääride eemaldamine ettevõtete asutamiselt on olnud tõhus ja ettevõtlusega alustamine on soovi korral kättesaadav kõigile,” lisas Vaikmäe-Koit.