PESAga liitunud saavad personaalse manageri

31. august, 2011

altSeptembris alustav virtuaalne tootearenduskeskkond PESA pakub  tooteprojektide arendamisel ka personaalset manageriteenust.  Virtuaalne manager on meeskonna liige ja tugiisik, kes kasutades ära oma teadmisi, oskusi ja kogemusi ärimaailmas aitab nõu ja jõuga kaasa tooteprojekti arendamisele.

 

Loov Eesti on täna valinud välja neli manageri, kes on väga motiveeritud endi proovile panemisest loomemajanduse projektide juhtimisel.

Loomeettevõtjate puhul on sageli ühe olulise arengut takistava aspektina välja toodud vajadus manageri järele. „Soovitakse, et oleks keegi, kes ettevõtet administreeriks, et looja saaks tegeleda loominguga,“ räägib Eva Leemet, Loov Eesti tegevjuht ja PESA ettevõtluskonsultant. „Loov Eesti pakub PESA programmis osalejatele võimaluse säärase teenuse kasutamiseks. Tänased PESA programmiga liitunud managerid on ettevõtlusmaastikul kogenud tegijad ja ootavad pikisilmi “tööaasta” algust,“ lisas Leemet.

Manageride meeskonnaga liitunud Tiina Liitmäe on töötanud Tallinna Sadama turundusjuhina, Eesti Posti äridivisioni juhina ning on täna eraettevõtluses. Tema eesmärk projektis osalemisel on läbi oma kogetu ja õpitu põhjal uutel ettevõtjatel oma unistused teoks teha,. „Juhtimine käib minu jaoks alati ka läbi numbrite. Mida ei saa mõõta, ei saa ka teadlikult juhtida. Kõige olulisem on olla oma ettevõtmistes sihikindel, tegutseda teadlikult ning alustatu alati lõpule viia – läbida kogu protsess. Ei pea õppima oma vigadest – meeskonna abiga jõuab sihile kiiremini,“ rääkis Liitmäe.

Loometoodete arendamist toetav PESA programm pesa.looveesti.ee koondab info ettevõtlusest, tootearendusest, investeeringutest ja eksportturgudest. Viieetapilist aasta kestvat programmi juhendavad professionaalsed koolitajad sh. Anu-Mall Naarits (Eesti Marketingi Instituut), Indrek Maripuu (Arendussahtel) ja Martin Pärn (EKA). Projektimeeskondadele on toeks personaalsed managerid.

Avaldusi võetakse vastu 7. septembrini aadressil helen@looveesti.ee

Loe ka: Veel jõuad! Loov Eesti virtuaalne tootearenduskeskkond PESA võtab avaldusi vastu 7. septembrini

Uues tootearenduskeskkonnas PESA saab tooteideed arendada igast Eesti paigast

Äripäev: PESA ootab – vahet pole, kas oled Tallinnast või Obinitsast