TeamLab@IdaViru “Looming ettevõtlusesse”

02. aprill, 2018

Sündmuse detailid


Kõik me kasutame oma igapäevaelus tekstiile. Me kanname neid oma seljas, kasutame voodikatetena. Tekstiilkiud kasutatakse pehmemööbli ja autoistmete täiteainena. Nende tootmisel tekib aga suur kogus jääkmaterjale, mis lähevad hävitusse. Osade uuringute põhjal kuni 20% sissevõetud materjalidest kuuluvad hävitusse, sest tootmisettevõtetel puuduvad võimalused ja teadmised nende taaskasutamiseks!

Ringmajandus on majandus, kus rõhk on materjalide ja toodete kogumisel nende olelusringi lõpus, nende ümbertöötlemine ja uute toodete tootmine. Tegu on aina üle maailma aina rohkem populaarsust koguva valdkonnaga ning riigid nagu Holland on võtnud eesmärgiks olla 100% ringmajanduslik riik aastaks 2050!

Et antud valdkonda arendamaks ja laiahaardelisemaks kasutuselevõtuks vajab ringmajandus loovaid disaini- ja tootmismeetodeid, korralduslikke süsteeme ja ärimudeleid.

Loov Eesti, Ida-Viru Loomemajanduskeskus ja Textileinventory korraldavad Hackathoni “Loominguga ettevõtlusse”, kuhu on oodatud käsitöölised, loomeinimesed, disainerid ja ringmajandusest huvitatud, et kahepäevasel üritusel leida uusi loovaid äriideid, kuidas erinevaid tootmisjääke taaskasutada.

Üritusele on oodatud erinevate käsitöövaldkondade esindajad, ringmajanduse huvilised, disainerid ja muud valdkonna huvilised.

Tule ja osale Eesti esimesel looval ringmajanduse häkil ja anna panus Eesti ringmajanduse arengule!

Lisainfot leiad SIIT.

Registreeri end üritusele SIIN.

Tasumine toimub sularahas kohapeal või MTÜLoov Eesti pangakontole: EE211010220245381228. Tasumisel ülekandega palume selgituseks märkida “TeamLab 20-22.04 2018“. Arve väljastatakse peale makse laekumist.