Tootearendusprogramm PESA aitab kiiremalt turule jõuda

19. september, 2013

eneraudKas sul on hea tooteidee või soovid olemasolevat toodet paremaks teha? Või oled hoopis ettevõtlusega hädas? Loe inspiratsiooniks, mida PESA vilistlased oma kogemusest räägivad. Avaldusi võtame vastu veel reedese päeva jooksul, seega täida avaldus kohe pesa.looveesti.ee!

 

PESA alustab oktoobrist kolmanda kursusega, pakkudes nõustamist nii tootearenduse, turunduse, disaini kui ka äriplaani aspektist. Kaheksa kuud kestev programm koosneb viiest etapist ning programmi  lõpuks on seatud eesmärk tooteid Eesti turul müüdavaks arendada ja omada eksporditurgudele sisenemiseks juba esimesi reaalseid kontakte.

PESA tootearendusprogrammi juhendavad tuntud koolitajad sh. Anu-Mall Naarits (Eesti Marketingi Instituut), Indrek Maripuu (Arendussahtel) ja Sixten Heidmets (EKA). Projektimeeskondadele on toeks personaalsed ettevõtlusmanagerid.

Puidust mänguasju tootva LooPuu esindaja Kadri Roht: “PESA inkubatsiooniprogramm annab võimaluse osaleda koolitustel endale sobival ajal kodust väljumata. PESA programmis osalemine aitab lisaks teadmiste omandamisele testida oma toodet ja aru saada, kas ma olen võimeline ettevõtluses töötama.“

Puidust prilliraamide autor Karl Annus: “PESAs osalemine annab palju teadmisi, mis jäävad väljapoole minu erialast kompetentsi. Iganädalased kodutööd sunnivad mõtlema asjadele, millele ma prille meisterdades muidu ei mõtleks, kuid mis on väga olulised selleks, et oma ettevõtet normaalselt käima saada.”

Puidust mööblit valmistava ettevõtte Radis esindaja Mauri Abner: “Väikeettevõttes tuleb tegeleda erinevate ülesannetega, kuid kõiges ei saa olla ekspert. Seega on PESA andnud hea võimaluse kuulata ja saada tagasisidet oma ala proffidelt.”

Puidust disainvanne valmistava ettevõtte Khis OÜ looja Frants Seer: “Idee vajas elluviimist! Kuna senine ettevõtluskogemus on olnud hoopis teises valdkonnas, vajasin nüüd abi nii toote arendusel kui ka turunduse ja ekspordi vallas. Lisaks mugavale õppevormile olen tänu PESA programmile saanud väga häid kontakte, kellega täna töö jätkub ka PESA-väliselt.”

Portselannõude disainer Ene Raud: “PESA programmis osalemine on aidanud mul süsteemsemalt oma tegevust organiseerida, kuna kunstnikuna kipun end unustama loomemaailma. Seega iganädalane ülesanne ja oma ala proffide tagasiside on tekitanud minus väikestviisi hasardi leida endale sobiv strateegia. Inspireerivad on ka teiste pesakate ettevõtmised, tagasiside saamine – nähes erinevaid ärimudeleid tekib endalgi ideid ja motivatsiooni juurde.”

Umbra PIPIKute autor Riho Luuse : “Kuna tegelen originaalse autoriloominguga, siis vajasin abi autoriõiguste, toote ja kaubamärgi kaitsmisel.“

Avinurmes puidutooteid valmistava ettevõtte E.Strauss esindaja Eveli Tooming: “Kuigi meie ettevõte on tegutsenud juba 20 aastat ning peamiselt läheb meie toodang ekspordiks, ei ole me end liigitanud disainivaldkonda kuuluvaks. Peale koolitusprogrammi läbimist tõusis teadlikkus oluliselt ja mõistsime, et see mida me igapäevaselt teeme,on tihedalt seotud disainiga.”

Täida aadressil pesa.looveesti.ee avaldus oma tooteprojekti kirjeldusega. Piiranguid ei ole meeskonnaliikmete arvu ega valmis ettevõtte olemasolu suhtes. Koolitusprogramm on eestikeelne ning õppeaasta jooksul korraldame lisaks virtuaalkoolitustele ka näost-näkku koolitusi ja kokkusaamisi.

Avaldusi 2013. algavasse PESA programmi võtame vastu 20. septembrini (k.a.) aadressil    mariliis@looveesti.ee

Inspiratsiooniks: PESA tootearendusprogrammi 1. lennu 2011/2012 kataloog ja PESA tootearendusprogrammi 2. lennu 2012/2013 kataloog

http://pesa.looveesti.ee/