TeamLab

TeamLabi eesmärgiks on uute innovaatiliste äriideede valideerimine, meeskondade loomine, tootearendus ja ärimudeli loomine.

TeamLab on kahepäevane töötuba, kus arendatakse ideedest ärimudelid ning moodustatakse meeskonnad.

Loe lisaks ka siit

Esimene TeamLab toimus 17. ja 18. oktoobril 2015 Tartus.

Selleaastast TeamLabi modereeris Harald Lepisk. Harald Lepisk on inspiratsioonikoolitaja, videograaf ja ettevõtja. Hariduselt ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimise magister, hingelt kirglik inimloovuse avastaja. Koolitajana inspireerinud inimesi 9 aastat 12-s riigis, sealhulgas ka ettevõtlikkusprogrammi ENTRUM päevajuhi ja koolitajana. Harald on ka Inspiratsioon.eeLugudevestja ja Kireleidja rakenduse looja.

Meeskondadele andsid kahe päeva jooksul nõu oma ala parimad. Disaini valdkonnas nõustasid osalejaid Kadi Kreis, Maria Lang ja Anne Rudanovski (Tartu Kunstikool), inseneeria valdkonnas abistas Alvo Aabloo ning ettevõtlusteavet jagas Juta Kuhlberg (Tartu Loomemajanduskeskus) ja Maarja Pehk (BuildIt).

Ärimudeli loomist juhendas Neitsijärve Loovusaida  looja Indrek Maripuu, kelle põhifookus konsultandi ja koolitajana on strateegiline planeerimine, äriloovuse ja ärimudeli arendus. Ta on viimase 10 aasta jooksul nõustanud ja koolitanud enam kui 200 ettevõtte võtmeisikuid. Loovusait on koolitus- ja konsultatsioonibüroo, mis on keskendunud mõttemustrite murdmisele – nad aitavad meeskondadel süsteemselt defineerida uusi lahendusi vajavaid olukordi, leida uusi ideid ning neid arendada, analüüsida ja “maha müüa”.

 

2016. aastal toimuvad TeamLabid 7. – 9. oktoobril Narvas ning 22. – 23. oktoobril Tallinnas.

TeamLab Narva

Kahe- ja poolepäevasel hackathonil saavad kokku disainerid, insenerid, koodikirjutajad, kogukonna aktivistid, äriarendajad ja loovalade esindajad, et koos mentoritega teha valmis uudsed lahendused ja rakendused Ida-Viru jaoks.

Hackathon on ideede maraton, mille raames meeskonnad ekspertide ja mentorite toel töötavad välja erinevate probleemide lahendusi. Esimene Ida-Viru regionaalne hackaton kannab nime TeamLab@Ida-Viru ning toimub Loov Eesti +Maa programmi raames. Esimese hackathoni valdkondadeks valiti järgmist: tehnilised leiutised, regioonis uute töö-kohtade loomine, kohalik omaalgatus ning loomemajandus.  Ootame kõikide teemade puhul meeskondi ja ideid, et kahe päeva jooksul neid vormistada prototüüpideks, kontseptsioonideks, ärimudeliteks või kavanditeks – näiteks loovlahendused linnale või uued disainikaubad. TeamLab@IdaViru avab parimatele meeskondadele uksed nii PESA interaktiivse inkubatsiooni kui ka teiste partnerite eelinkubatsiooniprogrammidesse.

Lisainfo ning registreerimine SIIN